2020 – 2021 Ağrı BESYO Kılavuzu – Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Ağrı BESYO Kılavuzu – Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Ağrı BESYO Kılavuzu – Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı hakkında bilgiler vereceğiz.

2020 – 2021 Ağrı BESYO Kılavuzu – Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Önemli; Pandemi süreci ile ilgili beklenmeyen bir durumun oluşması veya Bilim Kurulu- YÖK- Üniversite Yönetim Kurulu tarafından özel yetenek sınavlarının yapılamayacağı ile ilgili bir karar alınması durumunda TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AOÖBP (Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanı) puan sıralamalarına göre öğrenci alımı gerçekleştirilecektir.

Sınav Müracaat ve Ön Eleme

Sınav müracaatları çevrim içi (on-line) olarak yapılacaktır. Müracaatlar tamamlandıktan sonra müracaat eden adayların TYT (Temel Yeterlilik Testi) puanları göz önünde bulundurularak en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanarak, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi Programları için belirlenen öğrenci kontenjanlarının 3 katı (90 kadın, 270 erkek) kadar aday sınava katılmaya hak kazanacaktır.

Özel Yetenek Sınavı Tarihleri; 31 Ağustos – 04 Eylül 2020

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programının toplam kontenjanı; 30 erkek 10 kadın olmak üzere 40 öğrencidir. Toplam kontenjanın 2’si milli (1 erkek-1 kadın), 2’si ise şehit yakını, gazi ve
gazi yakınıdır (1 erkek-1 kadın).

Antrenörlük Eğitimi Programının toplam kontenjanı; 35 erkek 15 kadın olmak üzere 50 öğrencidir. Toplam kontenjanın 4’ü milli (2 erkek-2 kadın), 5’i engelli (3 erkek-2 kadın) 2’si ise şehit yakını, gazi ve gazi yakınıdır (1 erkek-1 kadın).

Antrenörlük Eğitimi (II. Öğretim) Programının toplam kontenjanı; 30 erkek 10 kadın olmak üzere 40 öğrencidir. Toplam kontenjanın 4’ü milli (2 erkek-2 kadın), 4’ü engelli (2 erkek-2 kadın) 2’si ise şehit yakını, gazi ve gazi yakınıdır (1 erkek-1 kadın).

Not: Kız veya erkek milli, engelli ve şehit yakını, gazi ve gazi yakını kontenjanlarına yeterli sayıda başvuru olmaması veya adayların kontenjanları doldurmak için sınavda yeterli başarıyı sağlayamaması durumunda boş kalan kontenjanlara diğer kontenjanlardan aktarım yapılabilecektir.

Kontenjanların aktarılma durumu Özel Yetenek Sınav komisyonu kararına bağlıdır.

BAŞVURU KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla