2020 – 2021 Amasya BESYO Kılavuzu – Amasya Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Amasya BESYO Kılavuzu – Amasya  Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Amasya BESYO Kılavuzu – Amasya Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Amasya BESYO Kılavuzu – Amasya Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020-2021 öğretim yılı için Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesinin Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne alınacak öğrencilerin özel yetenek sınavı kontenjanlarını içeren tablo aşağıda belirtilmiştir.

Adaylar kendi aralarında en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralamaya tabi tutulacaklardır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne; başvuracak adaylar için; (Spor Lisesi adayları dâhil) 2020 yılı TYT’ den puan türüne bakılmaksızın başvuru yapabilmeleri için TYT’ de en düşük 800.000 inci başarı sırasına sahip olduğunu gösteren belge, (2019 TYT puanı kullanımı için gerekli koşullar; 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kılavuzu, bkz.)

Spor Lisesi mezunları ile liselerin spor alan/kol bölümlerinden mezun olanların, mezuniyet belgesi ya da diplomasının aslı fotokopisi istenecektir. Bu belgeler için “Yerleştirmeye esas olacak puan hesaplanmasında, aday aynı alandan geliyorsa “30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için uygulanacaktır. İlgili ortaöğretim kurumuna 30.03.2012 tarihinden sonra kayıt olan adaylar için uygulanmayacaktır” ibaresine istinaden Yerleştirmeye esas olacak puan hesaplaması için diploma ya da kurumdan alınan mezuniyet belgelerinde mutlaka “gün ay yıl “ içeren belge

Yabancı uyruklu öğrenci kontenjanlarına, Yükseköğretim Kurulu’nun Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esasları ile Üniversitemiz Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Yönergesi uyarınca başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvuru yapabilecektir. (Bkz. Yabancı uyruklu öğrenciler için başvuru koşulları; https://oidb.amasya.edu.tr/media/1042/yabanc__uyruklu_y_nerge.pdf

Başvurunun geçerli olabilmesi için ilgili formların doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. 7. Başvuru evrakı tam olmayan veya yanlış beyanda bulunan adayların ön kayıt işlemleri kesinlikle yapılmayacaktır. Sorumluluk tamamen adaylara aittir. Ayrıca başvuruların geçerli sayılabilmesi için, imza gerektiren belgelerin ilgili aday tarafından değişmeyen nitelikte imzalanmasına dikkat edilmelidir. İmzalanmamış belgeler işleme konulmayacaktır.

Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçları nedeniyle çıkartılmış ve/veya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünden 6 aydan fazla disiplin cezası alanlar başvuramazlar.

Başvurular online yapılacaktır. Online başvurular 3 Ağustos- 9 Ağustos 2020 tarihlerinde yapılacaktır.

KILAVUZU GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla