Ankara Gölbaşı Besyo Hazırlık Kursu – Besyo Haber

Telefon : 05558321888

galeri

Parkur Hakkında

Besyo Adayları, bu yazımızda sizlere BESYO sınavlarına hazırlık için Ankara Gölbaşı Besyo Hazırlık Kursu – Besyo Haber hakkında bilgi vereceğiz.

Ankara Gölbaşı Besyo Hazırlık Kursu – Besyo Haber

Ankara Besyo Hazırlık Kursu, Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölümü’nde yükseköğrenimine devam etmek isteyen öğrencilere, Beden Eğitimi Öğretmeni, Antrenör, Spor Yöneticisi, Rekreasyon ve Spor uzmanlarını yetiştiren Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarına (BESYO’lara) öğrenci kazandırmak için uzman kadrosuyla, özel yetenek sınavlarına yönelik hazırlık kursu düzenlemekteyiz.

Ankara’nın Kızılay, Sıhhiye, Sincan, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Altındağ ve birçok yerde hizmet vermekteyiz. Kursumuza ve diğer illerdeki kurslarımıza ulaşmak için bizlere aşağıdaki numaralardan ulaşacak Fiyat Bilgisi ve Kurslarımız hakkında bilgiler alabilirsiniz.

whatsapp Erol Karadağlı -> 90 555 832 18 88

Fiyat Bilgisi İçin Tıklayın 0 555 832 18 88

BESYO Yetenek Sınavları Çeşitleri ve İçerikleri Neden Gereklidir?

BESYO yetenek sınavları çeşitleri ve içerikleri ülkemizde üniversiteler tarafından Beden eğitimi ve spor yönetimi alnında eğitim görerek uzman birer birey olmak isteyen kişiler için özel olarak hazırlanan sınavlardır. Üniversiteler birçok farklı amaç için öğrenci adaylarını bu tarz sınavlara tabi tutma alternatiflerini elinde bulundurmaktadır.

Beden eğitimi ve spor yönetimi öğrencisi olmak isteyen bir bireyin ilk olarak üniversiteye giriş sınavlarından üniversitelerce belirlenen oldukça düşük bir taban puanı almaları gerekmektedir. Asıl zorlu aşama ise bireyin sporcu olmasının talep edildiği ya da en azından spora bir yatkınlığının olmasının talep edildiği yetenek sınavlarıdır. Üniversiteler yetiştirmek üzere daha kalifiye öğrencileri seçebilmek adına bu tip yetenek sınavlarının gerçekleştirilmesini tercih etmektedir.

Örnekler ile BESYO Yetenek Sınavları Çeşitleri ve İçerikleri

BESYO yetenek sınavları çeşitleri ve içerikleri tamamen üniversitelerin tercihine bırakılmış hususlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen her üniversite farklı prensiplere dayanarak farklı sınav tipi uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Uygulanan sınavların başında genellikle koşu sınavı gelir. 5.000 ile 10.000 metreyi kapsayan ve oldukça az sayıda üniversite tarafından tercih edilen uzun mesafe koşuları ve 800 metre ile başlayarak 3000 metreye kadar artabilen orta mesafe koşuları koşu sınavının çeşitleri arasında yer alır.

Ek olarak birçok üniversiteler öğrenci adaylarının süratini ve dayanıklılıklarını tespit etmek için sürat testleri ve kısa koşu testleri de uygulamaktadır. Geriye ve öne doğru sağlık topu atma testi ile 3 adım sıçrama testi de oldukça sık tercih edilen testlerin başında gelir. Koordinasyon parkuru sınavları, dayanıklılık testi sınavları, branş sınavları, branş koordinasyonu parkur sınavları ve son olarak da sözlü mülakat sınavları üniversitelerin öğrencilerini tabi tuttuğu yetenek sınavları arasında yer alır.

BESYO Yetenek Sınavları Çeşitleri ve İçerikleri İçin Tüyolar

BESYO yetenek sınavları çeşitleri ve içerikleri ilk bakışta oldukça zorlu bir mücadeleymiş gibi gözükse dahi yeterli ve düzenli bir çalışma ile kolaylıkla başarılı olunabilecek şartları içerisinde barındırmaktadır. Bu alanda üniversite eğitimi görmek isteyen bireyler düzenli olarak yetenek sınavlarına hazırlanarak kolaylıkla sınavlardan başarılı bir şekilde çıkabilmeyi garanti altına alabilecektir.

Parkur Bilgileri

Mail Gönder

Paylaş