2021 – 2022 Balıkesir BESYO Kılavuzu – Balıkesir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2021 – 2022 Balıkesir BESYO Kılavuzu – Balıkesir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2021 – 2022 Balıkesir BESYO Kılavuzu – Balıkesir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Balıkesir BESYO Kılavuzu – Balıkesir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Balıkesir Besyo Spor Bilimleri Yetenek sınavı ne zaman yapılıyor? Balıkesir besyo parkuru, besyo mülakatı yetenek sınavı kılavuzu. 2021 Balıkesir Besyo, Balıkesir besyo spor bilimleri yetenek sınavı kılavuzu aşağıdadır.

Balıkesir Besyo Başvuru ve Sınav Tarihi 9-17 Ağustos 2021

Balıkesir Besyo Hangi Bölümler Var

  • Beden Eğitimi Öğretmenliği
  • Antrenörlük Eğitimi İÖ
  • Spor Yöneticiliği İÖ
  • Antrenörlük Eğitimi
  • Spor Yöneticiliği

2021 Balıkesir Besyo Taban Puanları

a) Spor alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylardan ve millî sporculardan 2021-TYT Nihai Sınav Puanının en az 160,000 (OBP hariç) olması gereklidir.

b) Yukarıda (a) maddesinde sözü edilenler dışındaki başvuru yapan adayların 2021-TYT Nihai Sınav Puanının en az 190,000 (OBP hariç) olması gereklidir.

c) Bedensel engelli adayların son bir yıl içerisinde aldıkları bedensel engelli raporunu teslim etmeleri kaydıyla; 2021-TYT Nihai Sınav Puanının en az 100,000 puan (OBP hariç) olması gereklidir.

d)Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü İçin  2021 Y-TYT’de en düşük 800.000 inci başarı sırasına sahip olmaları (Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası dikkate alınır.) Detaylı bilgi için aşağıdaki kılavuzu inceleyebilirsiniz

2021 BALIKESİR BESYO SPOR BİLİMLERİ KILAVUZU GÖRÜNTÜLE

Balıkesir Besyo Başvuru Evrakları

1. Başvuru formu (Başvuru esnasında verilecektir)

2. YKS sonuç belgesinin aslı

3. 2020 yılında herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleştirilmiş adayların 2020 yılına ait YKS yerleştirme sonuç (genel yerleştirme, ek yerleştirme ve özel yetenek sınavı yerleştirme) belgesinin aslı

4. 4.5 x 6 ebadında son iki ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf

5. TC kimlik numarası olan fotoğraflı nüfus cüzdanının aslı ve bir adet iki yüzü de aynı sayfaya çekilmiş fotokopisi

6. Diploma, mezuniyet belgesi veya öğrenim belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi 7. Sağlık Kuruluşlarından alınacak “Sağlık İzin Belgesi” (Bedensel engelli adaylar için son bir yıl içerisinde aldıkları Bedensel Engelli Raporu)

8. Milli sporcu kontenjanlarına başvuracak adayların 2016 yılı ve sonrasında Milli Takım Adına müsabakalara katılmış olması ve bu durumu başvuru esnasında belgelemeleri zorunludur. Milli sporcular için Milli Sporcu Belgesi’nin aslı (Spor Genel Müdürlüğünden veya E-Devlet üzerinden alınan QR ve doğrulama kodlu) veya noterden tasdikli sureti (2015 yılı ve öncesinde katılım sağlanmış millilik belgeleri geçersizdir).

9. Spor özgeçmişi bulunan adaylar “Spor Özgeçmiş” belgelerini ibraz etmeleri durumunda ek puan almaya hak kazanacaklardır.

a) Bu belge Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü / Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü/ ilgili Federasyonlar ve özellikle Okullar arası müsabakalar ile Amatör ve Altyapılardaki İl müsabakaları için ASKF veya GSİM’den alınacak ISLAK İMZA onaylı belgedir.

b) Onaysız belgeler geçersiz sayılır. Okunamayan, anlaşılır olmayan ve üzerinde tahribat olan belgeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

c) Adayların özgeçmiş puanları başvuru esnasında teslim ettikleri onaylı belgeler üzerinden hesaplandırılacaktır. Sonradan verilen veya eksik olan belgeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

d) Bedensel engelli sporcu adayların; Sınava gelirken yanlarında, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunca onaylanmış, milli sporculuk kategorisini gösteren belge ile ulusal ve uluslararası başarılarının dökümünü içeren belgeleri getirmeleri sınav jürisine teslim etmeleri gerekmektedir. Sınav sırasında resmi olarak belgelenemeyen milli sporculuk durumu ya da sportif başarı dikkate alınmaz ve puanlanmaz.

10. 2020-YKS puanları ile bir yükseköğretim programına yerleştirilen veya özel yetenek sınavı sonucu kayıt olan adayların ortaöğretim başarı puanlarına ilişkin katsayıları yarıya düşürülecektir.

11. Halen bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı adayların öğrenim gördükleri Yükseköğretim Kurumlarından alacakları öğrenci belgelerini sunmaları zorunludur. Bu durumda olup da ilgili belgenin sunulmamasından doğacak her türlü sorumluluk adayın kendisine aittir.

12. Eksik belge ve posta ile yetenek sınavına başvuru kabul edilmeyecektir. Başvurular adayın kendisi tarafından şahsen yapılacaktır.

13. Belge teslim süresi tamamlandıktan sonra belge değişikliği yapılmayacak ve yeni belge alınmayacaktır.

2021 BALIKESİR BESYO SPOR BİLİMLERİ KILAVUZU GÖRÜNTÜLE

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

× Kurs Danışma Hattı