2020 – 2021 Balıkesir BESYO Kılavuzu – Balıkesir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Balıkesir BESYO Kılavuzu – Balıkesir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Balıkesir BESYO Kılavuzu – Balıkesir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Balıkesir BESYO Kılavuzu – Balıkesir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

* Engelli kontenjanı için yalnızca bedensel engelli adaylar başvuru yapabilir. İşitme, görme ve zihinsel engelli olan adayların başvuruları kabul edilmez.

NOT: Milli sporcu kontenjanının dolmaması halinde (olimpik, olimpik olmayan) boş kalan kontenjanlar öncelikle milli sporcu kontenjanına aktarılır. Yinede ilgili kontenjan dolmadı ise boş kalan kontenjanlar genel kontenjana aktarılır. Antrenörlük ve Spor Yöneticiliği bölümlerinde kontenjan dolmaması halinde kadın ve erkek aday kontenjanları arasında aktarım yapılır.

Milli Sporcu Kontenjanı: Yükseköğretim Başkanlığının 5773 sayılı yazısına göre Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu/ Spor Bilimleri Fakültelerine yerleştirmede her bölüm için ilan edilen kontenjan içerisinden milli sporculara %15 kontenjan ayrılmıştır. İlgi yazıda bu kontenjanın %75’i olimpik spor branşlarından %25’i ise olimpik olmayan spor branşlarından oluşması gerektiği belirtilmektedir.

YAŞANAN PANDEMİ (Covid-19) SÜRECİ NEDENİYLE KAYIT ESNASINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Kayıt anından gruplar dahilinde topluluk oluşturulmaması,

Öğrenci ve velilerinin okul içinde Maske ve Sperlik (Yüz Koruyucu) kullanılması,

Sosyal alanlarda sosyal mesafe kurullarına uyularak hareket edilmesi,

Kayıt anında gruplar eşliğinde hareket edilmemesi ve bireysel bir şekilde işlemlerinin halledilmesi zorunludur.

ÖZEL YETENEK SINAV PARKURU

Sınav Parkuru, ‘Koordinasyon Testi’ olarak belirlenmiştir. Adaylar, kayıt işlemlerinden sonra sınavın yapılacağı tarihte, sınav merkezinde ilan edilen saatte hazır bulunmalıdırlar.

Not 1: Adaylar, yanlarında t-shirt, tayt, şort, eşofman, spor ayakkabı gibi rahat edecekleri spor kıyafetleri ve su getirmelidirler.

Not 2: Sınav esnasında Spor Salonu Soyunma Odaları Pandemi Önlemleri sebebiyle kullanıma kapalı olacaktır.

Not 3: Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü için müracaat edecek adayların sağlık kurumlarından (Devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, özel hastaneler ve sağlık ocakları) alacakları “Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü Özel Yetenek Sınavlarına Katılmasında Sağlık Açısından Sakınca Yoktur” ibaresi bulunan sağlık raporu. Bu ibare bulunmayan sağlık raporları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla