2020 – 2021 Batman BESYO Kılavuzu – Batman Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Batman BESYO Kılavuzu – Batman Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Batman BESYO Kılavuzu – Batman Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Batman BESYO Kılavuzu – Batman Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

SINAV ŞEKLİ (ONLİNE Başvuru Koşulları)

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Coronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili beklenmedik geliĢmelerin olması durumu ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla 2020 Yılı Öğrenci Alımları için yapılması planlanan Özel Yetenek Sınavının revize edilmesine karar verilmiştir. 2020 Yılına mahsus olmak üzere sınav Şeklinin değiştirilerek sadece TYT ve AOBP başarı sıralamasına göre tercihler alınacaktır. Başvurular ONLİNE kabul edilecek olup yerleştirmelerde sıralamaya göre yapılacaktır. Online Başvurular için (www.batman.edu.tr) adresinde duyurular kısmındaki başvuru linki kullanılacaktır.

Not: Sadece Engelli adaylar belirlenecek gün ve saatte randevulu bir Şekilde mülakat sınavına tabi tutulacaktır.

Başvuru İçin Gerekli şartlar

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Lise ya da dengi bir okuldan mezun olmak.

3. Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu ile çıkarılmamış olmak.

4. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümlerine başvuruda bulunabilmek için; tüm lise mezunları 2019- 2020 yılı YKS sınavının TYT puan türünden, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü hariç olmak üzere diğer bölümler için (Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği) en az 150 puan almış olmak, (2019 sınav puanı kullanmak isteyen adaylar 2020 yılında yapılacak TYT sınavına girmeyeceklerini ÖSYM bildirmiş olmaları gerekir.) spor liseleri ile liselerin spor alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylar için ve Milli sporcular için de en az 150 puan almış olmak şartı aranır. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünü tercih edecek adayların (engelliler dahil) TYT Başarı Sıralamasında ilk 800.000 içerisinde olmaları zorunludur, aksi halde bu bölümü tercih edemeyeceklerdir. Engelli adaylar baĢarı sıralamasında ilk 800.000’de olsalar dahi yapılacak olan Engelli Mülakat Sınavına katılmak zorundadırlar.

5. Engelli ve Milli adaylar haricînde ki diğer adaylardan, baĢarı sıralaması sonucuna göre Yüksekokulumuza yerleĢenlerden kayıt sırasında tam teĢekküllü devlet veya özel sağlık kuruluĢlarından Beden Eğitimi ve  Spor Yüksekokulunda okumasında sağlık yönünden sakınca yoktur ibareli sağlık raporu istenecektir. Bu türden sağlık raporunu getiremeyen adayların yerleĢmiĢ olsalar dahi kaydı yapılmayacaktır.

Spor Bilimleri Fakültesi 2020-2021 Özel Yetenek Sınav Kitapçığı’nı indirmek için tıklanıyız…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla