2020 Batman BESYO Sonuçları – Batman Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı Sonuçları

2020 Batman BESYO Sonuçları – Batman Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı Sonuçları

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Batman BESYO Sonuçları – Batman Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı Sonuçları hakkında bilgiler vereceğiz.

Batman BESYO Sonuçları – Batman Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı Sonuçları

Yüksekokulumuz bölümlerine öğrenci alımları kapsamında 17-22 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılan Online Başvuru Sonuçları 30 Ağustos 2020 tarihinde yayınlanmıştır. Yayınlanan sonuçlarla ilgili istatistiki bilgiler aşağıdadır.

Sonuçları İçin Tıklayınız 

Yüksekokul Bölümlerimize Başvuran Öğrenci Sayısı

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 1618

Antrenörlük Eğitimi Bölümüne 4949

Spor Yöneticiliği Bölümü (Normal Öğretim) 4021

Spor Yöneticliği Bölümü (ikinci Öğretim) 3443

Toplam 14.0031

Başvuran adayların TYT ve OBP Puanları ÖSYM Sisteminden, adres ve kimlik bilgileri MERNİS sistemi üzerinden hiçbir müdahale olmaksızın tamamen dijital ortamdan alınmıştır.

Yerleştirmeye esas olan formül daha önce ÖSYM tarafından tüm BESYO’larda kullanılmak üzere gönderilen aşağıdaki formüldür. Bu formül daha öncesinde Sınav Kılavuzunda da yayınlanmıştır.

Yine daha önce gelen resmi yazıya istinaden KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU gereğince adayların kimlik bilgileri saklı tutularak sonuçlar açıklanmıştır.

Adayların bilgileri gizli tutularak Yüksekokulumuz bölümlerinden herhangi birini kazanan veya yedekte olan kişilerin listesi ekte verilmiştir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.