Beden Eğitimi Öğretmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Telefon :

Besyo Adayları, bu yazımızda sizlere BESYO sınavlarına hazırlık için Beden Eğitimi Öğretmeni Ne Kadar Maaş Alır? hakkında bilgi vereceğiz.

Beden Eğitimi Öğretmeni Ne Kadar Maaş Alır?

BESYO okumak veya şuanda BESYO öğrencisi olarak eğitim almakta olan birçok öğrencinin aklında beden eğitimi öğretmeni ne kadar maaş alır sorusu yer almaktadır. Yaşamımızın idame ettirilebilmesi için belirli bir ücretin alınması gerekliliğinden dolayı önemli bir sorudur. Bu sorunun cevabını verebilmek için belirli bir branş üzerinde karar kılınmalıdır. Çünkü her branşa göre bu fiyat değişiklik göstermektedir. Birde branş yanında derece ve kademelerde maaşı etkilemektedir. Derece ve kademenizin yükselmesini çalışma sürenize göre belirlenmektedir.

2019 yılı için bu soruyu cevaplandırmak gerekir ise yeni başlayan bir öğretmen, yaklaşık olarak 3800 TL civarında bir maaş almaktadır. Fakat alınan bu maaş sadece ham maaştır. Yani her ayın 15’i geldiğinde rutin olarak yatan para miktarıdır. Evli olmanız ve eşinizin çalışmaması durumunda ise ek olarak 250 TL ile 280 TL arasında aile yardımı alırsınız.

Beden Eğitimi Öğretmenliğinde Ek Ders Alma Ve Ücret Hesaplama

Beden eğitimi öğretmeni olacak olan ve olma hedefi bulunan adayların aklıda bulunan beden eğitimi öğretmeni ne kadar maaş alır sorusunun yanında ek ücretler ile ne kadara yükseltilebilir gibi birçok soru yer almaktadır.

Öncelikle ek ders tanımını yapacak olursak; bir öğretmenin haftalık olarak girmesi gereken ders saati 15 saattir. Bu saat süresi aşıldığı andan itibaren ek ders olarak geçer ve saati 15-16 TL gibi bir fiyatlandırma ile ücreti verilir. Dikkat edilmesi gereken önemli bir husus ise bu ek ücretlerin okulların açık olduğu dönemlerde alınabilmesidir. Yaz tatili sürecinde bu e ücretlendirme uygulaması bulunmamaktadır.

Örneğin haftalık 25 saat derse giren bir öğretmen, 17 saatlik bir ek ders ücreti hesabına tabii tutulur. Aylık bazda bakıldığında 68 eder ve 16 TL ücret üzerinden 1088 TL ek ders ücreti demektir.

Maaşı Arttırmanın Yolları Var Mıdır?

Beden eğitimi öğretmeni ne kadar maaş alır ve bu maaşı ne kadar daha arttırabilir sorusu çokça gündeme gelen bir konudur. Maaşın arttırılması için ham maaş yanında, ek ders ve ke kurslar verilerek bu ücret yukarılara çekilebilir. Haftada 30 saat derse girme limiti üzerinden ayrıca ek 10 saatlik kurs da eklenerek hesaplama işlemi yapılabilir.