Bingöl Spor Lisesi – Kontenjanı – Adres – İletişim Bilgisi

Bingöl Spor Lisesi – Kontenjanı – Adres – İletişim Bilgisi

Spor Liselerinde öğrenim görmek isteyen adaylar bu yazımızda sizlere Bingöl’deki Spor Liseleri – Kontenjanları – Adres – İletişim Bilgileri hakkında bilgiler vereceğiz.

Bingöl’deki Spor Liseleri – Kontenjanları – Adres – İletişim Bilgileri

1- Bingöl Spor Lisesi

Pansiyon Durumu: Yok

Adres: EKİNYOLU KÖYÜ MERKEZ MÜCAVİR MEVKİİ MERKEZ MUCAVİR KÜME EVLERİ BLOK NO 145 İÇ KAPI NO 1 MERKEZ / BİNGÖL

Telefon: 04262327072

Spor Lisesi Başvuru Şartları 

Yetenek Sınavına girmek için başvurular Çalışma Takviminde belirtilen tarihler arasında veli tarafından bireysel olarak e-Okul Sistemi üzerindenyapılacaktır. Ancak internetten başvuru yapamayan veliler için EK-1 Formun doldurulup imzalı olarak okul idaresine verilmesi durumunda da veli adına okul idaresince bireysel başvuru yapılabilecektir. Bu işlemler yapılırken Kovid-19 salgını dikkate alınarak Ek-13 de belirtilen önlemler okul yönetimince alınacaktır.
Başvuru sırasında;
a) Adaylar Yetenek Sınavına girmek için istedikleri farklı okul türlerinden (güzel sanatlar liseleri, spor liseleri ile mûsikî, geleneksel ve çağdaş görsel sanatlar ve spor projesi/programı uygulayan Anadolu imam hatip liseleri) en fazla 2 (iki) okulseçebilecektir. 2 (iki) den fazla okul için müracaat eden adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
b) Özel eğitim ihtiyacı olan tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim alacak, geçerli “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ve ortaöğretim kademesine yönelik “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” ya da “ÇÖZGER” sahibi adaylar Yetenek Sınavına belgeleriyle birlikte geleceklerdir.
c) Sporcu özgeçmişi bulunan adaylar durumlarını ilgili federasyonlardan ya da gençlik ve spor il/ilçe müdürlüklerinden aldıkları belgelerle ibraz edecektir.
d) Adaylar, Yetenek Sınavına girmelerine engel teşkil edebilecek bir sağlık sorunlarının olup olmadığını başvuru sırasında mutlaka bildirecektir. Bildirilmeyen sağlık sorunları ile ilgili sorumluluk öğrenci velisine aittir.
e) Güzel sanatlar liselerine başvuru yapacak adaylar müzik, Türk halk müziği, Türk sanat müziği veya görsel sanatlar bölümlerinden birisini seçecektir.

Spor Lisesi Puanlama 

Açıklamalar:

1) Fiziksel uygunluk testlerinden koordinasyon testi bütün sınavlarda uygulanmak zorundadır. Bu testle birlikte toplam üç testin uygulanması gerekmektedir. Komisyon bu testlerden hem dayanıklılık-çabukluk ve hız testlerinden birisini hem de esneklik ve kuvvet testlerinden birisini seçmek zorundadır. (Tematik Spor Liseleri Branşlarına göre Koordinasyon Parkurunu Düzenleyebilirler.)
2) Sporcu özgeçmişi değerlendirilirken birden fazla kategoride derecesi bulunan adayların en yüksek puanı aldığı kategori değerlendirilecektir.
3) Sporcu özgeçmişinde adaylar durumlarını İlgili Federasyonlardan veya Gençlik ve Spor İl/İlçe Müdürlüklerinden belgelendirmesi gerekmektedir (Tematik Spor Liselerinde ise kendi alanlarındaki sporcu özgeçmişi belgeleri değerlendirilecektir).
*Grup maçlarında, grup birincisi olanlara veya bir üst tura gitmeye hak kazananlara grup puanı olarak 7 puan verilecektir.

Yukarıdaki Bilgileri Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alan Okullara Başvuru e­ Kılavuzundan alınmıştır. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.