2020 – 2021 Bitlis BESYO Kılavuzu – Bitlis Eren Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Bitlis BESYO Kılavuzu – Bitlis Eren Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Bitlis BESYO Kılavuzu – Bitlis Eren Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Bitlis BESYO Kılavuzu – Bitlis Eren Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Adaylar istenilen evrakları; elden, iadeli taahhütlü, kargo ile Bitlis Eren Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rahva Yerleşkesi Bitlis Merkez adresine (sorumluluk tamamen adaya aittir) 10 Ağustos 2020- 19 Ağustos 2020 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde (8:00/17:00) göndererek ön kayıt işlemlerini başlatacaklardır. Kargo ve Posta masrafları adaya aittir. Evrakların tesliminde yaşanan gecikmeden Üniversitemiz sorumlu değildir.

Gönderilen evraklar Sınav Komisyonumuz tarafından incelenerek, özellikle Spor Özgeçmişi Belgesi komisyonumuz tarafından teyit alındıktan sonra Üniversitemiz web sayfasından 21
Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecek, 21-24 Ağustos 2020 tarihleri arasında ilanda kalacak ve aday 24 Ağustos 2020 mesai bitimine kadar (8.00-17.00) olumsuz bir durumda itirazda bulunabilecektir.

İtiraz dilekçeleri aday tarafından imzalanarak şahsen veya bedenegitimi@beu.edu.tr adresine mail olarak gönderilerek yapılacaktır. İtiraz süresi dışında yapılacak olan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Puanlar hesaplandıktan sonra 26 Ağustos 2020 tarihinde asil ve yedek listeler Üniversitemiz web sayfasından ilan edilecektir. Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır. Sonuçlar ile ilgili itirazlar 28 Ağustos 2020 tarihi mesai bitimine kadar şahsen veya bedenegitimi@beu.edu.tr adresine yapılabilecektir.

Kesin kayıt tarihleri Üniversitemiz tarafından ilan edilecektir. Kesin kayıt yaptırdıktan sonra kayıt sildiren adayın yerine üniversitemiz özel yetenek sınav yönergesine göre ilana çıkmak koşuluyla yedek adaylardan alım yapılacaktır.

ÖN KAYIT ŞARTLARI VE BAŞVURU KOŞULLARI

1. T.C. veya K.K.T.C vatandaşı olmak,

2. Başvuru tarihinde mezun veya mezun olabilir durumda olmak (kesin kayıtlarda mezuniyet belgesini beyan etmeyen aday kayıt hakkını kaybeder).

3. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlik Bölümü için başvuracak adayların 800.000 başarı sırasına sahip olması gerekmektedir. (Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlik Bölüm için ÖSYM tarafından başvurular sonrası herhangi bir zorunlu bilgilendirme gelmesi halinde ÖSYM’nin direktifleri dikkate alınacaktır).

4. 2019-TYT puanı 200 ve üzeri olan adaylardan 2020-YKS’nin hiçbir oturumuna girmeden 2020 yılında sadece “Özel Yetenek Sınavı” sonuçlarına göre öğrenci alacak yükseköğretim programlarına başvurmak isteyenlerin Dönüştürülmüş Puanlarının hesaplanabilmesi için başvuru süresi içinde 2020-YKS başvurularını yapmaları gerekmektedir.

5. Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçları nedeniyle çıkartılmamış ve/veya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünden 6 aydan fazla disiplin cezası almamış olmak.

6. Sağlık yönünden bir sorunu olmamak.

7. 2020 YKS’de Merkezi yerleştirme sistemi ile herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adaylar da bu sınava başvurabilirler. Ancak kazandıktan sonra 4 yılık bir programda kayıtları varsa bu kayıtlarını sildirmeleri gerekmektedir.

8. 2019-ÖSYS’de bir örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adayların ortaöğretim başarı puanları (OBP) ile ilgili katsayılar yarıya düşürülecektir. Bu kural açık öğretimin kontenjanlı programları için de geçerlidir. Sınavsız geçiş ile Meslek Yüksekokulları veya Açık Öğretimin kontenjanı bulunmayan programlarına 2019 ÖSYS’de yerleştirilen adaylara bu kural uygulanmayacaktır.

9. Spor Öz Geçmiş puan tablosunda yer alan spor branşlarından herhangi bir belgeye sahip olmayan adayın hanesine 0 (sıfır) yazarak, değerlendirme TYT ve OÖBP dikkate alınarak
hesaplama yapılacaktır.

2020/2021 Eğitim-Öğretim Yılı Giriş Kılavuzu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla