2020 – 2021 Bolu BESYO Kılavuzu – Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Bolu BESYO Kılavuzu – Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Bolu BESYO Kılavuzu – Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Bolu BESYO Kılavuzu – Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Olmak üzere toplam 200 (125 erkek, 75 kadın) öğrenci alınacaktır. Yeterli sayıda erkek veya kadın sporcu başvurusu olmayan bölümlerin kontenjanı diğer adaylardan tamamlanacaktır. Her bölüm kontenjanı içerisinden milli sporcular için %10 ve engelli adaylar için %10 kontenjan ayrılacaktır. Milli veya engelli kontenjanına başvuru yapan adaylar, başvuru yaptıkları kontenjan için kendi aralarında değerlendirileceklerdir. 170 TYT puanının üzerinde puana sahip olan milli sporcular elektronik ortamdaki başvuru formunda tercih etmeleri halinde diğer adaylarla değerlendirilirler (bu tercihi yapan milli sporcu adaylar kesinlikle milli sporcu kontenjanı içerisinde değerlendirilmeyecektir). Elektronik ortamdaki başvurular http://sporbilimleri.ibu.edu.tr/ sayfasında bulunan bağlantıdan yapılacaktır. Yeterli sayıda milli sporcu veya engelli aday başvurusu olmayan bölümlerin kontenjanı diğer adaylardan tamamlanacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI:

1) T.C. veya K.K.T.C. uyruklu olmak,

2) Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği Bölümü sınavına başvuracak adayların 2020 YKS sınavından en düşük 170.000 TYT ve üzeri puanı almış olmaları (Liselerin Spor alanlarından mezun olanlar dahil). ÖSYM Başkanlığı tarafından dönüştürülen 2019 TYT puanıda kullanılabilir.

3) Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği Bölümü sınavına başvuracak milli sporcu olan adayların 2020 YKS sınavından en az 150.000 TYT puanı almış olmaları,

4) Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği Bölümü sınavına başvuracak engelli olan adayların 2020 YKS (TYT bölümünden) sınavından en az 100.000 puanı almış olmaları,

5) Beden Eğitimi Öğretmenliğine başvuru yapan tüm adayların ayrıca YÖK’ün yayımladığı “2020-YKS’de özel yetenek sınavıyla öğrenci alan öğretmenlik programlarına başvuru yapabilmeleri için TYT’de en düşük 800.000’inci başarı sırasına sahip olmak.” şartını sağlamaları gerekmektedir.

2020/2021 Eğitim-Öğretim Yılı Giriş Kılavuzu

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla