2020 – 2021 Burdur BESYO Kılavuzu – Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Burdur BESYO Kılavuzu – Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Burdur BESYO Kılavuzu – Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Burdur BESYO Kılavuzu – Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

SINAVDA UYGULANACAK COVID – 19 SALGINI TEDBİRLERİ

1. Sınav günü Fakülte alanına adaylar ve görevliler dışında kimse alınmayacaktır.

2. Sınav saatini beklerken ve sınav salonlarına alınırken adayların sosyal mesafe kurallarına uygun hareket etmeleri gerekmektedir.

3. Adaylar sınava girerken yanlarında kişisel dezenfektan ürünleri, siperlik ve/veya eldiven bulundurabileceklerdir.

4. Sınav salonlarına maskeli olarak alınan adayların sınav başlayana kadar maskelerini uygun bir biçimde takmaları gerekmektedir.

5. Adaylar sınav esnasında sosyal mesafelerini dikkate alarak maskelerini çıkarabileceklerdir.

6. Adayların sınav bittikten sonra sınav binasından ve sahalardan sosyal mesafeyi koruyarak çıkmaları gerekmektedir.

7. Teması artırabileceğinden dolayı sınav yayını fiziki ortamda yapılmayacaktır. Eğer gerekli alt yapı ve teknik gereksinim sağlanabilirse sınav canlı olarak internet ortamında yayınlanacaktır. Bu konuyla ilgili gerekli duyurular fakülte web sayfasında yayınlanacaktır.

ÖN KAYIT

Ön (Online) Kayıt: Özel Yetenek Sınavı’na giriş koşullarını taşıyan adayların 12-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında internet üzerinden (https://oys.mehmetakif.edu.tr/) ön kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu sırasında adaylara ait bilgiler ÖSYM’den otomatik olarak çekilecektir. Online başvuru ile ilgili detaylı bilgiler aşağıdaki bölümlerde yer almaktadır. Adayların bu bilgileri dikkatlice okuması ve belirtilen adımları eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

ONLİNE BAŞVURU SIRASINDA SİSTEME YÜKLENMESİ GEREKEN BELGELER

ÖNEMLİ NOTLAR

1- Belgelerin sisteme tek bir dosya şeklinde yüklenmesi gerekmektedir. Aşağıda belirtilen belgeler verilen sıra ile önce taratılıp daha sonra PDF formatında sisteme yüklenmelidir. (Tarama işlemi için kırtasiye benzeri yerlerden teknik destek alınabilir)

2- Başvuru sistemi her aday için tek bir defaya mahsus açıldığı için adayların online başvuru ve belge yükleme aşamalarında dikkatli olmaları gerekmektedir.

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ PROGRAMINA BAŞVURAN ADAYLARIN YÜKLEMESİ GEREKEN BELGELER

1- T.C. NÜFUS CÜZDANI/KİMLİK BELGESİ

Fotoğraflı T.C. Nüfus Cüzdanı/kimlik belgesi (arkalı önlü tek sayfada olacak şekilde yüklenmeli)

2- FOTOĞRAF
Adayın son altı aylık durumunu gösteren, renkli ve görüntü kalitesi yüksek vesikalık fotoğraf.

3- LİSE DİPLOMASI VEYA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ

Lise Diploması veya Geçici Mezuniyet belgesi (e-devlet üzerinden alınmış ve karekod veya doğrulama kodu evrak üzerinde olmalı). Diplomaları henüz hazırlanmamış veya tek ders sınavına kalmış
olanlar, okullarından durumunu gösteren resmi yazılı bir belgeyi sisteme yüklemeleri gerekmektedir. (Spor Lisesi mezunlarına ek puan uygulaması 30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için uygulanacaktır. İlgili ortaöğretim kurumuna 30.03.2012 tarihinden sonra kayıt olan adaylar için uygulanmayacaktır.)

4- SPORCU BİLGİ FORMU

Herhangi bir olimpik spor dalında (aynı branştan olmak koşulu ile) en az 2 yıl vizesi yapılmış sporcu lisansına sahip olma şartını sağladığına dair SPORCU BİLGİ FORMU. Bu belge e-devlet üzerinden alınmış (karekod veya doğrulama kodu evrak üzerinde yer almalıdır) ya da Spor Genel Müdürlüğü/ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri Sicil Lisans biriminden veya ilgili Federasyonundan alınmış ve ıslak/elektronik imzalı olmalıdır. Adayın son lisans vize tarihi 01 Haziran 2020 tarihi ve öncesinde yaptırmış olması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan vize istenilen minimum sürelere dahil edilmez.

5- SAĞLIK RAPORU

Sağlık Kurumlarından alınacak “FİZİKSEL AKTİVİTE İÇEREN ÖZEL YETENEK SINAVINA GİRMESİNDE SAKINCA YOKTUR” ibareli sağlık raporu. (Bu belge, renkli ve okunaklı olacak şekilde sisteme yüklenmelidir)

6- ENGELLİ RAPORU

Engelli adaylar için engelini gösterir (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, otizm spektrum bozukluğu) resmi onaylı belge (Engel düzeyi en az %40 olmalıdır). Engelli adaylarda beden eğitimi ve spor öğretmenliği programına başvuranlarda en az 2 yıl özel sporcu lisansına sahip olma şartı aranacaktır. (Bu belge renkli, okunaklı ve onaylayan kişinin açıkça görüleceği şekilde sisteme yüklenmelidir.)

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla