2020 – 2021 Çukurova BESYO Kılavuzu – Adana Çukurova Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Çukurova BESYO Kılavuzu – Adana Çukurova Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Çukurova BESYO Kılavuzu – Adana Çukurova Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Çukurova BESYO Kılavuzu – Adana Çukurova Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Sınav Tarihleri

24-28 Ağustos 2020 : Ön kayıtlar
31 Ağustos 2020 : Sportif Başarı Dosya puanlarının ilanı
01 Eylül 2020 : Sportif Başarı Dosya puanlarına itiraz başvurusu (Saat 13:00’a kadar)
01 Eylül 2020 : Final dosya puanı ilanı (Saat 17:00)
02-03 Eylül 2020 : Özel yetenek sınavları

Not: Ön kayıtlar 08:30 – 17:00 saatleri arasında bireysel olarak Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı adresinde, itirazlar ise 08:30 –13:00 saatleri arasında Spor Bilimleri Fakültesi Öğrenci İşleri Birimine yapılacaktır.

Başvuru Koşulları

a) T.C. veya KKTC uyruklu olmak,

b) Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü için 2019 TYT(Temel Yeterlilik Testi) (Dönüştürülmüş puan) veya 2020 yılı TYT (Temel Yeterlilik Testi) puan türlerinden en az birinden sınav sıralamasında ilk 800,000 içerinde yer almak, Antrenörlük Eğitimi Bölümü için 2019 TYT(Temel Yeterlilik Testi) (Dönüştürülmüş puan) veya 2020 yılı TYT (Temel Yeterlilik Testi) puan türlerinden en az birinden 150 puan almış olmak.

c) Adaylar her iki bölüme de ön kayıt yaptırabilirler. Ancak Antrenörlük Eğitimi Bölümünden sadece 1 (bir) spor dalına ön kayıt yaptırabileceklerdir. Adaylardan sınav başvurusu sırasında kendilerine verilen başvuru belgesinde öğretmenlik ve/veya antrenörlük bölümlerinin hangisine öncelikli başvuru (tercih sıralaması) yaptığını ayrıca işaretlemeleri istenecektir.

d) Ortopedik Engelli adayların Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü ile Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne başvurabilmeleri için Beden Kazanma Gücünden Azalma Oranı en çok %25 olan adaylar başvurabilecektir. Adaylar Beden Kazanma Gücünden Azalma Oranını, T.C. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu ilgili Grup Başkanlığı veya Üniversitelerin Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığından belgeletmek zorundadırlar. Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümüne başvuracak adayların 2020 yılı TYT sınav sıralamasında ilk 800,000 içerinde yer alması zorunludur. Antrenörlük Eğitimi Bölümünde ise 2019 yılı ve 2020 yılı TYT Puan türlerinden en az birinden 100 puan almış olmaları kaydıyla Fakültemiz engelli kontenjanlarına başvuru yapabilirler.

e) Antrenörlük Eğitimi Bölümüne başvurmak için gerekli koşulları taşıyan ve başvuru hakkını kazanan Engelli adayların başvurduğu spor dalında en az 2 yıl lisanslı olarak spor yaptıklarını belgelemeleri ve ÖSYM tarafından belirlenen kriterlere uygun olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Başvuru için gerekli belgeler

a) Sınav Başvuru Formu (Kayıt sırasında adaya matbu olarak verilecektir)

b) 2019 TYT (Dönüştürülmüş puanı) veya 2020 TYT sonuç belgesinin yazıcı çıktısı (Kayıt esnasında adayın beyan ettiği belgenin doğruluğu ÖSYM’nin web sayfasından kontrol edilerek onaylanacaktır)

c) Diploma aslı ile bir arada sunulan fotokopisi veya noter tasdikli sureti

d) Nüfus Cüzdanı aslı ile bir arada sunulan fotokopisi veya noter tasdikli sureti

e) 1 adet vesikalık fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş)

f) 12 Mayıs 2011 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik çerçevesinde hazırlanan Milli Sporcu Belgesi (2011 yılı öncesi milli olan adayların belgeleri A veya B veya C sınıflandırması yapılmış olarak sunulmalıdır) ve/veya Futbol Federasyonundan alacakları ıslak, e imzalı veya noter onaylı belge,

g) Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavına girmesinde sakınca olmadığına dair Sağlık Raporu (Resmi Kurumlardan ve/veya Hastanelerden)

Spor Bilimleri Fakültesi 2020-2021 Özel Yetenek Sınav Kitapçığı’nı indirmek için tıklanıyız…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla