2020 – 2021 Erzurum BESYO Kılavuzu – Erzurum Teknik Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Erzurum BESYO Kılavuzu – Erzurum Teknik Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Erzurum BESYO Kılavuzu – Erzurum Teknik Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Erzurum BESYO Kılavuzu – Erzurum Teknik Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

ÖN KAYIT

a. Erzurum Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavına müracaatlar online olarak www.erzurum.edu.tr adresinden gerçekleştirilecektir.

b. Ön kayıt sırasında meydana gelebilecek aksaklıklar nedeniyle Erzurum Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı sınava başvuru şeklini değiştirebilir.
c. Eksik ve hatalı belge/bilgi sunumunda müracaatlar kabul edilmeyecektir.

d. Adayların ön kayıt sırasında sunmuş olduğu bilgiler 20 Ağustos 2020 tarihinde www.erzurum.edu.tr adresinde ilan edilecek ve hatalı kayıtlar varsa adayların başvuruları üzerine güncellenecektir.

ÖN KAYIT KOŞULLARI

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında ÖSYM tarafından yapılan/yapılacak merkezî yerleştirme (TÜBİTAK yarışmalarıyla sınavsız geçiş hakkı elde edinenler dâhil) veya ilgili kurumlarca yapılacak özel yetenek sınavı sonucu yükseköğretim programlarına yerleştirme işleminde, alınacak adayların aşağıda maddeler hâlinde belirtilen tüm koşulları sağlamış olması gerekmektedir.

a. T.C. vatandaşı olmak,

b. 2020 YKS’de özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak öğretmenlik programlarına başvuru yapabilmek için TYT’de en düşük 800.000’inci başarı sırasına sahip olmak.

c. 2019-TYT puanı 200 ve üzeri olan adaylardan 2020-YKS’nin hiçbir oturumuna girmeden 2020 yılında sadece “Özel Yetenek Sınavı” sonuçlarına göre öğrenci alacak yükseköğretim programlarına başvurmak isteyenlerin Dönüştürülmüş Puanlarının hesaplanabilmesi için başvuru süresi içinde 2020-YKS başvurularını yapmaları gerekmektedir.

d. 2019 TYT puanı ile başvuru yapacak adayların 2019 TYT puanının 200 puan ve üzeri olması gerekmektedir. Yerleştirilme Puan hesaplamaları esnasında ÖSYM tarafından dönüştürülmüş puanları dikkate alınacaktır.

e. Özel Yetenek Sınavına girmesinde sakınca yaratacak herhangi bir sağlık ve fiziksel engeli bulunmadığına dair sağlık belgesine sahip olmak. (Aile hekimliğinden alınacak belge geçerlidir)

f. Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından “Öğretmenlik Programları Özel Yetenek Başarı Sırası” ile ilgili yapılabilecek herhangi bir değişiklikte Sınav Üst Kurulu; Erzurum Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Özel Yetenek Sınavı giriş puanının yeniden belirlenmesinde yetkilidir.

BAŞVURU KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla