2021 – 2022 Fırat BESYO Kılavuzu – Elazığ Fırat Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2021 – 2022 Fırat BESYO Kılavuzu – Elazığ Fırat Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere Fırat BESYO Kılavuzu – Elazığ Fırat Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Fırat BESYO Kılavuzu – Elazığ Fırat Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Ön kayıtlar adayın kendisi tarafından 23 Ağustos – 30 Ağustos 2021 tarihleri arasında Fırat Üniversitesi SBF WEB sayfası (http://sbf.firat.edu.tr/) üzerinden on-line olarak yapılacaktır.

Beden Eğitimi Öğretmenliği: TYT 800 Bin Sıralama Barajı

Antrenörlük Eğitimi: TYT 200

Antrenörlük Eğitimi İÖ: TYT 200

Rekreasyon İÖ:  TYT 200

Rekreasyon:  TYT 200

Toplam Kontenjan: 220

2021 ELAZIĞ FIRAT BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

ÖN KAYIT ŞARTLARI VE BAŞVURU KOŞULLARI 

1. T.C. veya K.K.T.C vatandaşı olmak,

2. Başvuru tarihinde mezun veya mezun olabilir durumda olmak gerekmektedir (kesin kayıtlarda mezuniyet belgesini beyan etmeyen aday kayıt hakkını kaybeder).

3. 2020 veya 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), Temel Yetenek Testi (TYT) sınav puanı Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Eğitimi programları için Spor Lisesi ve Milli Sporcuların en az 150 puan almaları gerekir. Engelli adayların ise 2020 veya 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), Temel Yetenek Testi (TYT) sınav puanı 100 puan ve üzeri olması gerekir.

4. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne başvuracak adayların (Spor Lisesi çıkışlı ve Millî sporcular dâhil), ÖSYM’nin 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu’nda belirtildiği üzere başvuru yapabilmeleri için TYT’ den en düşük 800.000’inci (sekizyüzbin) başarı sırasına sahip olmaları gerekir. Bu sınav ÖSYM’nin 2021 YKS Kılavuzu temel alınarak hazırlanmıştır ve kılavuzda yapılacak başvuru taban puanlarla ilgili değişiklikler sınava yansıtılacaktır (Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü için ÖSYM tarafından başvurular sonrası herhangi bir zorunlu bilgilendirme gelmesi halinde ÖSYM’nin direktifleri dikkate alınır).

5. Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Eğitimi programlarına başvuracak diğer adayların 2020 veya 2021 Yüksek Öğretim Kurumları YKS, Temel Yeterlilik Testi TYT puanlarının en az 200 puan ve üzeri olması gerekmektedir.

6. YKS sınavı TYT puanları ÖSYM tarafından sınav açıklandıktan sonra sınav başvurusu yapan adaylardan belirtilen şartları sağlayanlar sisteme dâhil edilip değerlendirmeye alınacaktır.

7. Başka bir Yükseköğretim Kurumundan disiplin suçları nedeniyle çıkartılmamış ve/veya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden 6 aydan fazla disiplin cezası almamış olmak.

8. Sağlık Raporu: Spor Bilimleri Fakültesi bünyesindeki bölümlerde verilen uygulamalı ve teorik eğitim-öğretime devam edebilmeye ve mesleki uygulamaları sürdürebilmeye engel teşkil edebilecek herhangi bir engeli, kronik hastalığı, konuşma ve fiziksel bir sağlık problemi olanlar müracaat edemezler. Bu nedenle kesin kayıt hakkı kazanan adaylardan işitme, görme, konuşma ve herhangi bir fiziksel yetersizliği olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden sağlık heyeti raporu istenecektir. DETAYLI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ KILAVUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

2021 ELAZIĞ FIRAT BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

× Kurs Danışma Hattı