2020 – 2021 Gaziantep BESYO Kılavuzu – Gaziantep Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Gaziantep BESYO Kılavuzu – Gaziantep Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Gaziantep BESYO Kılavuzu – Gaziantep Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Gaziantep BESYO Kılavuzu – Gaziantep Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Başvuru İşlemleri

Adaylar ön kayıt başvurularını 17 – 21 AĞUSTOS 2020 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Spor Bilimleri Fakültesi Ön Kayıt Bürosu’na ŞAHSEN GELEREK evraklarını teslim etmeleri şarttır. Eksik ya da hatalı evrakı olan adayların ön kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. FOTOĞRAF/VİDEO ÇEKİMİ YAPILACAKTIR.

Ön Kayıt Şartları

Ön kayıt yaptıracak adaylar belgeleri ile birlikte 17 AĞUSTOS – 21 AĞUSTOS 2020 tarihleri arasında Spor Bilimleri Fakültesi Ön Kayıt Bürosu’na ŞAHSEN TESLİM ETMELERİ ŞARTTIR. Eksik evrak ve posta ile kayıt kesinlikle yaptırılamaz. Ön kayıt başvurusu şartları ve başvuru için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar

1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2.En az Lise mezunu olmak,
3.Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu ile çıkarılmamış olmak.
4.Spor Bilimleri Fakültesi Bölümlerinden Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği için 2020 TYT’ den en düşük 800.000 inci başarı sırasına sahip olmaları*, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği bölümlerine başvuruda bulunabilmek için tüm lise mezunlarının 2020 – TYT puanının en az 220.00, Milli Sporcu adayların 150.00, engelli adayların ise 100.00 olması gerekir. (*Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne başvuru yapan adayların puanı 220 den düşük olmamak kaydıyla en düşük 800.000 inci sıraya sahip olması gerekmektedir.)

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

1-Adayın 2020 yılına ait TYT sonuç belgesi.

2-Lise diploması aslı ve 1 adet fotokopisi (Diplomaları henüz hazırlanmamış olanlar, okullarından OBP (Ortaöğretim Başarı Puanı) ve mezun olduklarını belirten mezuniyet belgesi getireceklerdir). Kesin kayıt esnasında diplomanın aslını getirmeyen adayların kaydı yapılmayacak, ayrıca belgelerle ilgili tutarsızlık veya sahtecilik olması durumunda adayların kayıtları yapılmayacak haklarında kanuni işlem yapılacaktır. (Açık lisede okuyan, bir veya birkaç dersten dolayı mezun olamayanlar başvuru yapamazlar)

3-Sınava girmeden önce herhangi bir Yükseköğretim Kurumuna kayıtlı ise bunu belgelemesi.

4-Normal adaylardan “ruhen ve bedenen sağlıklı olduğunu” belirten Sağlık Raporu; engelli adaylardan (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mental retardasyon) ile yaygın gelişimsel bozukluklar (otizm spektrum bozuklukları, Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) engel durumlarını belirten “engelli sağlık kurulu raporu” istenmektedir.

5-Dört adet vesikalık fotoğraf (4,5 X 6 ebadında, kılık kıyafet yönetmeliğine uygun, renkli ve yeni çekilmiş).

6-T.C. kimlik numarası olan fotoğraflı T.C. nüfus cüzdanının/T.C. kimlik kartının aslı ve bir adet iki yüzü de aynı sayfaya çekilmiş fotokopisi.

7-Milli sporcuların A, B, C sınıfı Milli Sporcu Belgesinin aslı ya da noter tasdikli sureti (son 5 yıl içerisinde alınmış ve ilgili Federasyon veya Spor Genel Müdürlüğünce onaylı) (K.K.T.C. ve yabancı uyruklu adayların millilik belgeleri geçerli değildir). Sınav Yöntemi; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü için tek aşamalı GENEL KOORDİNASYON sınavı yapılacaktır. Yukarıda başvuru için asılları ibraz edilmesi gerekli olduğu bildirilen (Sınav Sonuç Belgesi, Nüfus cüzdanı, Milli Sporcu Belgesi, engelli sağlık kurulu raporu vb.) belgelerden herhangi birinin fotokopisi ile aslının birbirine uymadığı tespit edildiğinde, belge sahibi aday, sınavı kazanmış olsa dahi kaydı yapılmayacak kaydı yapılmış olan adayların kayıtları silinecek ve hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla