2020 – 2021 Hakkari BESYO Kılavuzu – Hakkari Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Hakkari BESYO Kılavuzu – Hakkari Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Hakkari BESYO Kılavuzu – Hakkari Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programına başvuracak adaylar için 2020 Özel Yetenek Sınav Kılavuzu ekte yer almaktadır. Özel yetenek Sınavına katılacak tüm adaylara başarılar dileriz.
Ön kayıt çevrimiçi başvuru bağlantısı 12.08.2020 tarihinde aktif olacaktır. Lütfen  https://www.hakkari.edu.tr ve https://www.hakkari.edu.tr/egitim/anasayfa bağlantılarında bulunan duyuruları takip ediniz.
Önemli Tarihler:
Ön Kayıt (çevrimiçi) 12- 21 Ağustos 2020
Özel Yetenek Sınav Tarihi 31 Ağustos 2020-4 Eylül 2020
Asil aday kesin kayıt 7-11 Eylül 2020
Yedek aday kesin kayıt 14-16 Eylül 2020

Ön Kayıt Tarihi (Çevrimiçi)

Adaylar 12 Ağustos – 21 Ağustos 2020 Tarihleri arasında https://www.hakkari.edu.tr adresinden ilgili bağlantıya tıklayarak ön kayıtlarını yapabilirler. Elektronik ortamda başvuru işlemini süresinde tamamlamayan adaylar sınava alınmazlar. Çevrimiçi Ön kayıt sırasında sisteme yüklenilmesi istene belgelerin eksiksiz ve okunaklı olması başvuru sahiplerinin sorumluluğundadır.

Eksik veya okunamayan evrakların bulunduğu başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurunun eksiksiz yapılması durumunda gerekli kontroller sonrası başvurunuzun onaylandığı bilgisi cep telefonunuza kısa mesaj ile gönderilecektir. Adaylar başvuru onayı sonrası sistem tarafından oluşturulan ÖYS Sınav Giriş Belgelerini, Online Başvuruda beyan edilen ve ÖYS kılavuzunda belirtilen belgelerin aslını ve iki(2)’şer fotokopisini yanlarında bulundurmak zorundadır.

Sınav Günü İstenecek Belgeler

a. ÖYS Sınav Giriş Belgesi: https://www.hakkari.edu.tr adresi üzerinden yapılan başvuru sonunda her adaya özgü düzenlenen kişisel ve başvuru bilgilerini gösterir belge.

b. Sağlık raporu: Sağlık raporu için tek doktordan alınmış rapor yeterlidir. Tam teşekküllü rapora ihtiyaç yoktur. Rapor “fiziksel olarak zorlayıcı bir teste girmesinde sakınca yoktur” ibareli olmalıdır. Raporun veriliş tarihi, Doktorun ismi, diploma numarası ve imzası yer almalıdır. Raporun başvuru öncesi 3 ay içinde alınmış olması gerekmektedir.

c. TYT sonuç belgesi: ÖSYM sitesinden alınmış kare kodlu, adayın 2020 TYT Puan ve sıralamasını bildirir belge.

d. Mezuniyet belgesi: Sadece Çevrimiçi başvuruda Spor lisesi alanı seçilmiş ise ibrazı zorunludur. Mezuniyet belgesi ya da diplomanın aslı veya fotokopisi (Belge veya diploma üzerinde alan/kol/bölüm yazılı olmalıdır. Halen bir üniversitede öğrenci olan adaylar, üniversitelerinin öğrenci işlerinden alacakları öğrenci belgesi ile sınava başvuru yapabileceklerdir. Mezuniyet için sorumluluk sınavına girmesi gereken adaylar, bu durumlarını belgeledikleri takdirde, evrak kaydını yaptırabilirler.)

e. Milli Sporcu Belgesi: Milli sporcu kontenjanına başvuracak adayların Tokyo 2020 yaz olimpiyatlarında yer alan branşlarda (Atletizm, artistik yüzme, atıcılık, atlama,
badminton, basketbol, binicilik (at terbiyesi, üç günlük yarışma, engel atlama), bisiklet (bmx, dağ, yol, pist), boks, eskrim, futbol, golf, güreş (serbest, greko-romen), halter, jimnastik (artistik, ritmik), hentbol, hokey, judo, kano (slalom-sprint), kürek, yüzme maratonu, masa tenisi, modern pentatlon, okçuluk, plaj voleybolu, ragbi, su topu, taekwondo, tenis, trambolin, triatlon, voleybol, yelken, yüzme) milli olmaları gerekmektedir. Milli sporcu kontenjanına başvuran adayların, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Milli Sporcu belgesi verilmesi hakkında resmî gazetede yayınlanan 12.05.2011 tarih ve 27932 sayılı yönetmeliğin 7. Maddesinin a ve b bendine uygun olarak katıldıkları yarışma türüne göre (A), (B) veya (C) sınıfı milli sporcu belgesine sahip olduklarını gösterir resmî belgenin aslını veya noter onaylı suretini sınav öncesi teslim etmeleri gerekmektedir.

f. Kimlik Belgesi: Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı ve fotokopisi İstenilen tüm belgeler sınav günü ve saatinde sınav salonuna alınırken kimlik kontrol memuruna teslim edilecektir.

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Özel Yetenek Sınav Kılavuzu (Son Güncelleme tarihi 11.08.2020)

close

Bekçilik hakkında haberleri kaçırmayın!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için [link]gizlilik politikamızı[/link] okuyun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.