2020 – 2021 Isparta BESYO Kılavuzu – Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Isparta BESYO Kılavuzu – Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Isparta BESYO Kılavuzu – Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Isparta BESYO Kılavuzu – Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

KAYITLAR ve SINAV ŞARTLARI

Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Özel Yetenek Sınavına ön başvurular 17-19 Ağustos 2020 tarihleri arasında Online olarak yapılacaktır. Adayların duyuruda
verilecek olan linkten ön başvuru yapmaları gerekmektedir. 20 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilece listede olan adayların kayıt ve özel yetenek sınav tarih ve saatinde aşağıda istenen belgeler ile hazır bulunmaları gerekmektedir.

NOT: Fakültemiz Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi için istenilen ön kayıt koşullarını sağlayan adaylar iki bölüme de başvuru yapabileceklerdir. Fakat adaylara her bölüm için yalnızca 1 aday numarası ve 1 özel yetenek sınav hakkı (2 deneme hakkı) verilecektir. Adayın iki bölümü de kazanması durumunda asil listede ismi ilan edilecektir. Asil kayıt tarihinde adayın kayıt yaptıracağı bölüm tercihine göre, tercih etmediği diğer bölümün yedek listesinden yedek adaylara kayıt hakkı verilecektir.

Ön Kayıt İşlemleri ve İstenen Belgeler

Adaylar kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport) tüm sınav boyunca yanında bulundurmak zorundadır. T.C Kimlik numarası bulunmayan, belirli olmayan ve özelliğini kaybetmiş
fotoğrafsız ya da fotoğrafı kendisine benzemeyen kimliklerle adayın ön kayıt işlemi yapılmaz. Ön kayıt için istenen belge ve koşullar aşağıda sıralanmıştır.

1. Lise diploması aslı ve 1 adet fotokopisi, mezun durumunda olanların lise müdürlüğünden alacakları durumunu belirten bir belge ya da e-devlet uygulamasından alınmış barkotlu mezuniyet belgesi,

2. 2020–YKS Sonuç Belgesi (Doğrulama Kodu İçeren Bilgisayar çıktısı)
NOT: 2019 YKS sonuç belgesinin geçerli olması için 2020 TYT yılına göre ÖSYM Başkanlığı tarafından dönüştürülen puanın ibraz etmesi zorunludur.

3. Nüfus Cüzdanı Aslı ve 1 adet önlü arkalı fotokopisi,

4. Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf 2 adet,

5. ‘Spor Yarışmalarına katılmasında sağlık açısından bir sakınca yoktur’ ibareli Sağlık Raporu (tam teşekküllü sağlık kuruluşundan olma zorunluluğu yoktur, Aile Hekimliği vb. olabilir) 1 adet aslı,

6. Milli Sporcular için – Milli Sporcu Belgesi aslı ya da noter onaylı sureti (Milli Sporcu Belgesinin, Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden alınması gerekmektedir. Milli Sporcu Belgesi, 12 Mayıs 2011 tarih ve 27932 nolu resmi gazetede yayınlanan “Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik” doğrultusunda belirtilen yarışmalar esas alınarak hazırlanmalıdır. Milli Sporcu Belgesi 3 imzalı (Federasyon Genel Sekreteri, Federasyon Başkanı ve Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanı) olmalıdır. Üç imzalı olmayan “Milli Sporcu Belgesi” kabul edilmeyecektir. Futbol spor dalından  başvuracak milli sporcuların Milli Sporcu Belgesini Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’ndan almaları gerekmektedir.)

7. Engelli adaylar için Engel Sınıfı’nı belirten sağlık raporu.
NOT: Bu belgelerden herhangi birinin sureti ile asıllarının birbirine uymaması halinde, belge sahibinin özel yetenek sınavına başvurusu geçersiz sayılacaktır ve sınava alınmayacaktır. Adayın 20 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecek olan sınav günü ve saatinde kendisine ait kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport) ve yukarıda istenen belgeler ile hazır bulunması gerekmektedir.

Kayıt ve Özel Yetenek Sınav Adresi

Süleyman Demirel Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Atatürk Spor Salonu, Doğu Yerleşkesi, Çünür/ISPARTA
Tel: 0 246 211 47 53 Fax: 0 246 211 47 88

Sınav Tarihleri

Adayların Online başvurudan sonra Özel Yetenek Giriş Sınavına hangi gün gireceği Üniversitemizin ana sayfası (http://w3.sdu.edu.tr/) ile Spor Bilimleri Fakültesi web sayfasında (http://sporbil.sdu.edu.tr/) 20 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacaktır. Adayların ilan edilen tarih ve saatte sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınav günü ve saatini kaçıran adaylar sınava alınmazlar ve sınavdan vazgeçmiş sayılırlar.

Sınav Yeri

Süleyman Demirel Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavları Süleyman Demirel Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Atatürk Spor Salonunda Doğu Yerleşkesi, Çünür/Isparta’ da yapılacaktır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Kılavuzuna ulaşmak içitıklayınız…

Antrenörlük Eğitimi Bölümü Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

Spor Yöneticiliği Bölümü Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla