İstanbul Fatih PÖH – Polis Özel Harekat Parkur Hazırlık Kursu

Telefon : 05454120606

galeri

Parkur Hakkında

PÖH Adayları, bu yazımızda sizlere PÖH sınavlarına hazırlık için İstanbul Fatih PÖH – Polis Özel Harekat Parkur Hazırlık Kursu hakkında bilgi vereceğiz.

İstanbul Fatih PÖH – Polis Özel Harekat Parkur Hazırlık Kursu

İstanbul Fatih PÖH – Polis Özel Harekat Parkur Hazırlık Kursu, hakkında bilgiler vereceğiz. Adayların başarı sıralamasına esas POMEM (PÖH Alımında Geçerli Olan) giriş puanı; adayın fiziki yeterlilik sınavı puanının % 25’si ve KPSS’nin %25, mülakat sınavı puanının % 50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

İstanbul Fatih PÖH – Polis Özel Harekat Parkur Hazırlık Kursu

Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar:

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır. Erkek ve kadın adayların sınavları farklı kriterlere göre değerlendirilir. Kriterler Başkanlıkça belirlenir ve uygulanır.

Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur

Fiziki yeterlilik sınavına ilişkin bu Usul ve Esaslarda yer almayan diğer düzenlemeler sınavdan önce Başkanlık tarafından hazırlanan talimatla belirlenir

UYARI: Fiziksel yeterlilik sınavında adayların tabi tutulacağı parkur ve talimatı www.pa.edu.tr adresli internet sayfasından duyurulacaktır.

Parkur Bilgileri

Mail Gönder

Paylaş