2020 – 2021 İstanbul Sağlık Bilimleri BESYO Kılavuzu – İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 İstanbul Sağlık Bilimleri BESYO Kılavuzu – İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 İstanbul Sağlık Bilimleri BESYO Kılavuzu – İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

İstanbul Sağlık Bilimleri BESYO Kılavuzu – İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

KONTENJAN

PROGRAM ERKEK KADIN MİLLİ* GENEL TOPLAM
Egzersiz   veSpor 23 23 4 50
Bilimleri Bölümü

*Milli Kontenjan 2 erkek, 2 kadın olarak belirlenmiştir. Milli kontenjanı dolmadığı süreçte, boş kalan kontenjanlara eşitlik ilkesine dayalı olarak diğer adaylardan tamamlanacaktır.

BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİ

24-27 Ağustos 2020 Resmi web sayfası üzerinden (http://ybf.sbu.edu.tr) ön başvurunun alınması ve Ön kayıt kesinleştirilmesi,

28-31 Ağustos  2020 Başvurusunu tamamlayan aday öğrencilerin dosyalarının incelenmesi ve başvurusu kabul edilen öğrencilerin ilanı,

01-04 Eylül 2020 Başvurusu Kabul Edilen aday öğrencilerin başvuru dosyalarının fakülte sekreterliğine teslimi ve Özel Yetenek Sınavına alınması,

9 Eylül 2020 Özel Yetenek Sınavını kazan Adayların Asil Liste ilanı,

Not: Sınavda katılımın fazla olması veya oluşabilecek elde olmayan sorunlardan dolayı sınav süresi uzatılma hakkı, Sınav Komisyonu Yönetim Kurulu’nun alacağı kararlar doğrultusunda uygulama yapılacaktır.

10- 11 Eylül 2020 Özel Yetenek Sınavını Yapılacak İtiraz Başvuruları,

14-16 Eylül 2020 Özel Yetenek Sınavını kazan Asil adayların İlanı ve kesin kayıt başvuruları

17-18 Eylül 2019 Özel Yetenek Sınavının Yedek Liste İlanı ve kesin kayıt başvuruları, (Asil Adayların başvurmaması durumunda ilan yapılacak),

28 Eylül 2020 Güz Yarıyılı Eğitim-Öğretim Başlangıcı (Hazırlık Sınıfları Hariç)

ÖN BAŞVURU VE KOŞULLAR

2020 Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı 200 veya üzerinde olanlar ön başvuru yapabilirler (Milli Sporcular ve Spor Lisesi çıkışlılar için 180 puan ve üzeri). Üniversitemiz ve Hamidiye Yaşam Bilimleri Fakültesi web sayfalarında ilan edilen Özel Yetenek Sınavı duyurusunda yer alan online ön kayıt sistemine başvurarak ön kayıt yaptıran tüm adaylar;

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ VAKIFBANK ETLİK ŞUBESİ IBAN NO TR84 0001 5001 5800 7305 5502 29 hesabına;

Adı Soyadı, T.C. Kimlik Numarası ve Açıklama kısmına ‘ÖZEL YETENEK SINAVI ÜCRETİ” ibaresini yazarak 200 (İki Yüz) TL sınav ücreti yatırmalıdırlar. Yatırılan sınav ücretlerinin hiçbir koşulda geri ödemesi yapılmayacaktır.

Adayların, 2020 TYT Belgesi, Kimlik Belgesi, Ön Kayıt Başvuru Belgesi ve Sınav Ücretinin yatırıldığını gösteren Banka Dekontu ile sınavın yapılacağı merkeze (Hamidiye Yaşam Bilimleri Fakültesi Selimiye Mah. Atölyeler Cad. No:7 34668 Üsküdar, İstanbul. +90 216 418 96 16 – 3101/3102) bizzat gelmeleri gerekmektedir.

*Millilik kontenjanına başvuran adaylar için, Olimpik Branşlarda Gençler ve Büyükler Kategorisinde Milli Olduğuna dair Sporcu Belgesi (GSGM Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkındaki Yönetmeliğe uygun biçimde düzenlenmiş) kayıt esnasında ibraz etmek zorunludur (KKTC uyruklu adayların Milli Sporcu belgesi bu sınavlar için geçerli değildir). Olimpik branşlar haricindeki milli sporcuların belgeleri geçerli sayılmayacaktır.

Eksik belgeyle ve teslim süre bittikten sonra gelen adayların ön kayıt kesinleştirme işlemi yapılamaz. İnternet üzerinden ön kaydını yapmış olsa bile, ilgili birimde ön kayıt kesinleştirip onay almayan ve Onaylanmış Başvuru Formu’na sahip olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Onaylanmış Başvuru Formu, adayların sınav süresince yanlarında bulundurmaları gereken bir belgedir. Bu belgeleri yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Ön kayıt sırasında istenilen belgelerin asılları kesin kayıt işlemleri sırasında istenilecek olup, kontroller sırasında yanlış beyanda bulunan adayların başvuruları ve sınav sonuçları iptal edilecektir. Bu adayların yerine yedek sırada bulunan ve kesin kayıt şartlarını taşıyan adaylardan sırası ile yerleştirme yapılacaktır.

2020-2021 Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu  için tıklayınız…

2020-2021 Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü Özel Yetenek Sınavı Takvimi Tablosu için tıklayınız…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla