JAMYO Başarı Sıralaması Nasıl Belirleniyor? Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu

JAMYO Başarı Sıralaması Nasıl Belirleniyor? Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu

a. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrenci adayları için başarı sıralamasına esas giriş puanı; Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nın Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nden aldıkları puanın %45’i, Ortaöğretim Başarı Puanının (OBP) % 5’i, fiziki yeterlilik sınavı puanın %15’i ve mülakat sınavı puanının % 35’inin toplamıdır. Adaylar arasından başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; YKS (TYT) puanı, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir. Adaylar bu sıralamaya göre asıl ve yedek olarak belirlenir. Hesaplamalarda virgülden sonra iki hane dikkate alınır.

b. Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarıyla ilgili kontenjan, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna alınacak öğrenci sayısının % 5’i oranındadır. Genel sıralama içerisinde başarılı olan adaylar bu sıralamanın dışında değerlendirilir.

c. Başarı sıralamasına esas giriş puanına göre adaylar için asıl, yedek ve başarısız olmak üzere ayrı ayrı sınav sonuç listesi düzenlenir. Şehit veya vazife malulü eş ve çocukları için de aynı şekilde ayrı bir sınav sonuç listesi düzenlenir. Asıl adayların bir katına tekabül eden sayıda yedek aday listesi, en yüksek puandan başlanarak belirlenir.

ç. Sınavlardan başarılı olup asıl ve yedek listede yer alan adayların, bu aşamalarda yapmaları gereken işlemler, internet duyurularıyla ayrıca belirtilecektir. Adayların bu duyuruları dikkatle takip ederek, belirtilen hususları eksiksiz ve zamanında yerine getirmeleri yararlarına olacaktır.

close

Bekçilik hakkında haberleri kaçırmayın!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için [link]gizlilik politikamızı[/link] okuyun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.