2020 – 2021 Kars BESYO Kılavuzu – Kars Kafkas Sarıkamış Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Kars BESYO Kılavuzu – Kars Kafkas Sarıkamış Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Kars BESYO Kılavuzu – Kars Kafkas Sarıkamış Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Kars BESYO Kılavuzu – Kars Kafkas Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Ön Kayıtlar adayın kendisi tarafından 14 21 Ağustos 2020 tarihleri arasında Kafkas Üniversitesi Web sayfası www.kafkas.edu.tr. Üzerinden on-line yapılacaktır.

Web üzerinden başvurusunu tamamlayan adaylar kayıt sonunda verilen, kendilerine ait imzalı başvuru formunu ve ekinde istenen tüm belgeleri 21 Ağustos 2020 cuma günü mesai bitimine kadar Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü Sarıkamış/KARS adresine elden, ulaştırmak zorundadır. Bu tarihten sonra ulaştırılan belgeler ve yaşanacak gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Şartları

Adayların Yüksekokulumuzun Eğitim Programlarına başvurabilmeleri için;

T.C. Vatandaşı olmak

Fiziksel engelinin bulunmaması

2020 YKS sınavı TYT puanından  Başvuru puanı, Milli sporcular, Spor Lisesi ve diğer alan, kol bölüm çıkışlıları için 150,000 puan almış olmak;( Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü için 800.000 başarı sırasına sahip olmaları gerekmektedir. Milli sporcular Dahil)                  ( Adaylardan istenen puanlar Ortaöğretim puanı katılmamış ham puanlardır

Adaylar ön kayıt başvurularını www.kafkas.edu.tr. internet adresi üzerinden yapacaklardır. Online kayıt başvuru formu için tıklayınız.

Özel Yetenek Sınavı Sonuçlarına göre öğrenci alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği I. öğretim ve Spor Yöneticiliği II. öğretim programlarına (Bu programlar bundan böyle “Eğitim Programları” olarak adlandırılacaktır.) öğrenci seçme işlemleri aşağıdaki hususlar göz önüne alınarak yapılacaktır.

Adayların sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde Yüksek Öğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖYSM), 2020 öğrenci seçme ve yerleştirme sistemi kılavuzunun, özel yetenek sınavı ile seçme yöntemi başlığı altında yer alan kural ve hesaplama şekilleri aynen uygulanacaktır.

Merkezi yerleştirme ile herhangi bir Yükseköğretim programına yerleştirilen veya diğer Üniversitelerin yaptığı özel yetenek sınavlarına katılan adaylar da bu sınava başvurabilirler.

Eğitim programları için, programın özelliğine göre, Giriş Yetenek Sınavları Yüksekokul Müdürlüğünce hazırlanıp, uygulanacak ve sınavın sonuçları toplanarak bir puan halinde ifade edilecektir. Bu puana bundan böyle Özel Yetenek Sınav Puanı (ÖYSP) denecektir.

2019-ÖSYS‟de, TYT/AYT puanı veya özel yetenek sınavı sonucu ile örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adayların ortaöğretim başarı puanları ile ilgili katsayıları yarıya düşürülecektir. Bu kural açık öğretim programları için de uygulanacaktır. 2019-ÖSYS’de, sınavsız geçiş hakkı ile meslek yüksekokulları veya açık öğretim ön lisans programlarına yerleştirilen adaylara bu kural uygulanmayacaktır. Adaylar başvuru formunda 2019 ÖSYS’de TYT/AYT puanı veya özel

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla