2020 – 2021 Kastamonu BESYO Kılavuzu – Kastamonu Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Kastamonu BESYO Kılavuzu – Kastamonu Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Kastamonu BESYO Kılavuzu – Kastamonu Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Kastamonu BESYO Kılavuzu – Kastamonu Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

a) Yükseköğretim Kurulu Kararı gereğince Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne başvuracak tüm adayların, 2020 YKS’de TYT puanı sonucu sıralamada ilk 800.000 aday içerisinde olması gerekmektedir. Bu durumda olmayan adayların özel yetenek sınavı sonrası Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü tercih etme imkanları olmayacaktır. Spor Yöneticiliği Bölümü için ise 2020 YKS’de TYT puanı sonucu sıralamada ilk 1.000.000 aday içerisinde olması gerekmektedir.

b) Bu iki bölüme başvuracak adayların “Sportif Özgeçmiş Puan” tablosundan puan almaları zorunlu değildir. Bununla birlikte, yerleştirme puanları hesaplanırken eğer varsa sportif özgeçmişi olan adaylar, ilgili puanlama tablolarına göre değerlendirilecektir (Bkz. Madde 12-

c) Bu bölümler için branş kontenjanı uygulaması olmayacaktır.

d) Bu iki bölüm için “Sportif Özgeçmiş Puanı” alınabilecek branşlar Tablo 7’de gösterilmektedir.

Tablo 7. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü için sportif özgeçmiş puanı alınabilecek branşlar

SINAVA BAŞVURULAR

Özel yetenek sınavına başvuru için ön kayıtlar Kastamonu Üniversitesi web sayfası üzerinden yapılacaktır. Ön kayıtlar 17 Ağustos 2020 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacak ve 20 Ağustos 2020 Perşembe günü saat 17.00’de sona erecektir.

Adaylar sınava girecekleri gün ve saati ön kayıt aşamasında web sayfası üzerinden seçeceklerdir. Adayların; BESYO web sayfası üzerinden “Sağlık Durumu Beyan Formu” nu indirip doldurduktan sonra ön kayıt sistemine yüklemeleri gerekmektedir. ( https://besyo.kastamonu.edu.tr/images/2018/dokumanlar/formlar/SA%C4%9ELIK_DURUM U_BEYAN_FORMU.docx ). Ayrıca eğer varsa “Sportif Özgeçmiş Belgelerini” web sayfasında belirtilen yerlere tarayıcıdan taratıp veya fotoğraf olarak yüklemeleri gerekmektedir.

BAŞVURU KOŞULLARI ve YABANCI UYRUKLULAR

 Engelli kontenjanına başvuracaklar hariç tutulmak üzere adayın sağlık, fiziksel ve konuşma açısından herhangi bir engelinin bulunmaması

 Daha önce bir Yüksek Öğretim Kurumu’ndan disiplin cezası nedeniyle çıkarılmış olmamak,

 Son iki yıl içerisinde en az 1 defa YKS’ye girmiş ve Madde 10’da belirtilmiş olan asgari puanları almış tüm lise mezunları, Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümlerine Özel Yetenek Sınavı için ön kayıt başvurusunda bulunabileceklerdir.

 Yabancı uyruklu adayların uluslararası geçerliliği olan sınav sonucu, diploma notu, diğer üniversitelerin sınav sonuçları veya Kastamonu Üniversitesi Yurtdışından Öğrenci Kabul ve Kayıt Yönergesi içerisindeki şartlara uygunluğunu sağlamaları gerekmektedir. Şartlara uygunluğunu sağlayan tüm yabancı uyruklu adayların sınav takviminde belirtilen gün ve saatte özel yetenek sınavına katılmaları mecburidir. (Bkz. Tablo 8). Yabancı uyruklu adaylar için sportif özgeçmiş puanlaması yapılmayacak, bu adaylar sadece beceri-koordinasyon parkuru sonucuna göre değerlendirmeye alınacaklardır.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla