2020 – 2021 Konya BESYO Kılavuzu – Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Konya BESYO Kılavuzu – Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Konya BESYO Kılavuzu – Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Konya BESYO Kılavuzu – Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Uluslararası (Yabancı uyruklu) öğrenci kontenjanı Rektörlüğümüz tarafından 3 öğrenci (1 kadın, 2 erkek) olarak belirlenmiştir. Bu sayı genel kontenjana (40 öğrenci) dahil değildir.

Yabancı uyruklu ve Türk vatandaşı erkek adaylardan parkur sonucu 65:00 sn ve üzerinde öte yandan engelli adaylardan parkur sonucu 80:00 sn ve üzerinde olan adaylar puanlamaya (sıralamaya) dahil edilmeyecektir. Yabancı uyruklu ve Türk vatandaşı kadın adaylardan parkur sonucu 75:00 sn ve üzerinde öte yandan engelli adaylardan parkur sonucu 90:00 sn ve üzerinde olan adaylar puanlamaya (sıralamaya) dahil edilmeyecektir (Başvuru sayısı göz önünde bulundurularak, Sınav Komisyonu parkur derecelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir).

Milli sporcuların başvurusu belirtilen kontenjanı geçtiği takdirde, adaylar kendi aralarında özel yetenek sınavına tabi tutulacaklardır. Milli sporcu öğrenci adaylarının kendi aralarında gerçekleştirdikleri sıralamada; Kadın-Erkek ya da Olimpik-Olimpik olmayan spor dallarına ayrılan kontenjanların herhangi birinde fazla başvuru olması ve diğer kategorilerin dolmaması durumunda, öncelikle milli sporculardan bu kontenjanlar tamamlanacaktır. Milli sporcular için ayrılan kontenjanlara yeterince başvuru olmaması durumunda ise boş kalan kontenjanların diğer adaylara aktarılması hususu komisyon tarafından değerlendirilecektir. Milli sporcu adaylarının milli sporcu belgelerinin 01.01.2016 tarihinden sonra hak edilmiş olması gerekmektedir.

Sınava başvurabilmek için adayların, 2019 (Dönüştürülmüş TYT puan ile) veya 2020 TYT puan türünden ilk 800.000 (sekizyüzbin) aday arasında yer alması gerekmektedir. Milli sporcu olan adayların başvuru puanı 170’dir. Başvurular Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi internet adresinden online olarak yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri : 10-12 Ağustos 2020
Sınav Tarihleri : 25-28 Ağustos 2020
Sınav Başlama Saati : 10:00
Sınav Yeri : Karatay Cemil Keleşoğlu Anadolu Lisesi Spor Salonu Özel Yetenek Sınav Kursu :22-24 Ağustos 2020 (Kurs bilgileri web sayfasında
duyurulacaktır)

Küresel salgın sürecinde yetkili mercilerce alınacak olan tedbir kararlarına dayalı değişiklikler, özel yetenek sınavı ile öğrenci alımına esas teşkil edecektir. Yapılan düzenlemeler
“erbakan.edu.tr.” web sayfasında ilan edilecektir. Sınavlar aşağıdaki esaslara göre yürütülecek ve neticelendirilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla