2020 – 2021 Konya BESYO Kılavuzu – Konya Selçuk Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Konya BESYO Kılavuzu – Konya Selçuk Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Konya BESYO Kılavuzu – Konya Selçuk Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Konya BESYO Kılavuzu – Konya Selçuk Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

‐ Milli Sporcu ve engelli kontenjanları toplam kontenjan içerisindedir. Milli ve engelli kontenjanı dolmadığı takdirde bu kontenjanlar genel kontenjana eklenecektir.

‐ İlgili programa başvuran engelli öğrenci kontenjanının ayrılan kontenjandan fazla olması durumunda, özel yetenek sınavını kazanan ancak ayrılan kontenjana yerleşemeyen adayların, ÖSYS Puanının değerlendirmeye katılan diğer öğrenciler ile birlikte ÖSYS puanlaması dahil edilerek değerlendirmeye tabi tutulacaktır,

‐ Erkek milli kontenjanı dolmazsa kadın milli adaylardan puan sıralamasına göre, kadın milli kontenjanı dolmazsa erkek milli adaylar puan sıralamasına göre yerleştirilecektir.  Engelli adaylar sınavın, beceri koordinasyon parkur etabından muaftır. Bu adaylar spor özgeçmişleri ile değerlendirmeye alınacaktır

Engelli kontenjanları dolmadığı taktirde öncelikle engelli kontenjanları kendi içerisinde tamamlanacak yine eksik kontenjan kalır ise boş kontenjan genel kontenjana aktarılacaktır.

Adaylar otomatik olarak bütün bölümlere müracaat etmiş kabul edilecek fakat Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne TYT’den ilk 800 bine girme şartı aranacaktır. Her program için asil ve yedek listeler de ayrı ayrı ilan edilecektir. Adayların Covid (19) tedbirleri nedeniyle ön kayıt ve sınavlara maske ile gelmeleri zorunludur.

Özel Yetenek Giriş Sınavı ve Kayıt Tarihi

Ön Kayıt : 05.08.2020 ‐ 12.08.2020
Sınav : 17.08.2020 ‐ “Sınav bitiş tarihi müracaat sayısına göre sınav komisyonu tarafından belirlenecektir.”
Kesin Kayıt : YÖK tarafından belirlenecek takvime göre daha sonra ilan  edilecektir.
Yedek Kayıt : YÖK tarafından belirlenecek takvime göre daha sonra ilan  edilecektir.
İkinci Yedek Kayıt : YÖK tarafından belirlenecek takvime göre daha sonra ilan  edilecektir.

Not: Sınav takvimi yapılan müracaat sayısına göre değerlendirilip, adayların sınav tarih saat ve sırası belirlenerek yayınlanacak, adaylar belirlenen takvime göre sınava girecekler, belirlenen takvim dışında sınava alınmayacaktır. Tüm adayların önkayıt başvuru evrakları kontrol edilecek, beyan ettikleri evrakları tamamlayamayan adaylara kayıt hakkı verilmeyecektir. Covid (19) tedbirleri dolayısıyla mesafeli ve hijyen kurallarına uygun en az temas ve risk göz önüne alınarak bir parkur hazırlanmıştır. Adayların sınav alanına maske ile
gelmeleri kendileri, diğer adayları, ailelerini ve sınavda görevli tüm elemanları etkileyeceğinden hem gerekli hem de zorunludur. Tüm adaylarımızın gerekli tedbirleri almaları sınav öncesi, sırası ve sonrasında gerekli sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarının her şeyden önce bir vatandaşlık görevi olduğu unutulmamalıdır.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla