2020 – 2021 Muğla BESYO Kılavuzu – Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Muğla BESYO Kılavuzu – Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Muğla BESYO Kılavuzu – Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Muğla BESYO Kılavuzu – Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Başvuru Şartları

a. Ön kayıtlar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine çevrim içi (online) olarak yapılacaktır (https://oys.mu.edu.tr). Adaylar, ön kayıtta çevrim içi (online) olarak sisteme yüklediği belgelerin aslını veya noter onaylı fotokopisini belirlenen tarihler arasında Spor Bilimleri Fakültesine şahsen teslim etmek zorundadırlar.

b. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların kaydı yapılmayacak, kaydı yapılmış olan adayların kayıtları silinecek ve haklarında kanuni işlem başlatılacaktır.

c. Adaylar, ön kayıt sırasında cari harcamalara katkı payı kapsamında 100 TL ücret* yatıracaklardır.

d. Bu sınavın uygulanmasında, 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) Kılavuzu’nda yer alan Özel Yetenek Gerektiren Yükseköğretim Programlarına öğrenci alımı ile ilgili ilke ve kurallar esas alınacaktır. 2020-2021 öğretim yılında ÖSYM tarafından yapılacak merkezî yerleştirme veya ilgili yükseköğretim kurumlarınca yapılacak özel yetenek sınavı sonucu yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemine alınacak tüm adaylar, 2020-YKS’ye başvuru yapmak zorundadır.

e. Özel Yetenek Sınavı sonunda alınan puan, Özel Yetenek Sınavı Puanı (ÖYSP) yerine geçer. Bu puan tek başına öğrencinin kesin başarı puanını belirlemez. Hesaplama, ÖSYM tarafından belirlenen şekilde yapılır.

f. Özel Yetenek Sınavı sonunda, adaylar ön kayıtta beyan ettikleri program tercih sırası dikkate alınarak en fazla bir asil listede ve yedek listelerinde yer alacaktır.

g. Sınav Yürütme Kurulu, sınav kurallarına uygun olmayan tutum ve davranış sergileyen adayların
sınavlarını geçersiz sayma hakkına sahiptir.

h. Bu kılavuzda yer almayan konularla ilgili olarak Sınav Yürütme Kurulu karar vermeye yetkilidir.

i. Özel yetenek sınavına girecek adaylar, Sınav Yürütme Kurulunun belirlediği spor kıyafetiyle sınava katılacaklardır.

* Ücretler Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nın Vakıflar Bankası Muğla Şubesi’nde bulunan TR08 0001 5001 5800 7307 0554 85 numaralı Çeşitli Gelirler Hesabına yatırılacaktır.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı İlan Metni için TIKLAYINIZ…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla