2020 – 2021 Niğde BESYO Kılavuzu – Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Niğde BESYO Kılavuzu – Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Niğde BESYO Kılavuzu – Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Niğde BESYO Kılavuzu – Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

*Adaylara Sınav başlangıç saati Spor Bilimleri Fakültesi Web Sayfasından(http://www.ohu.edu.tr/sporbilimlerifakultesi) ilan edilecektir. Yapılacak düzenlemeler ve sınav aşamalarına ilişkin bilgilendirmeler sınav yerinde duyurulacaktır. Adayların bu duyuruları takip etmesi kendi sorumluluğundadır.

BAŞVURU SÜRECİ

a. Online Kayıt: 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı öğrenci alımı ön kayıtları; Tablo 1.’de belirtilen tarihlerde Üniversitemiz Web sayfasında ilan edilecek linkten aday tarafından online sistem üzerinden yapılacaktır. Online kayıt sistemi 14 Ağustos 2020 saat 18.00’ de kapanacaktır.
Online Kayıt Esnasında Dikkat Edilecek Hususlar:

. Aday online kayıt formunda belirttiği tüm ifadelerin doğruluğunu kabul etmiş sayılır.

. Online kayıt formunda doldurulan tüm bilgiler adayın sahip olduğu resmi belgelere göre (Nüfus Cüzdanı, TYT Sınav Sonuç belgesi, Millilik Belgesi, Spor Özgeçmişine ilişkin belgeler vb.) ifade edilmelidir.

. Aday başvurduğu program ve kontenjanların özel yetenek sınavına girebilmesi için Tablo 2’de belirtilen gerekli koşullara ilişkin Online kayıtta bildirdiği bilgilerin eksik ya da yanlış olması durumunda o program ve kontenjanların özel yetenek sınavına giremez.

. Adaylar online kayıt esnasında yaptıkları “Bölüm Tercihi” sıralamasını ön kayıtlar bittikten sonra değiştiremezler.

Gerekli Belgeler: 2020-2021 Özel Yetenek Sınavı’na girecek adaylar;

1. Herhangi bir bölümün Genel, Engelli Öğrenci yada Milli Sporcu kontenjanlarına başvuran adaylar Online Ön kayıt formunda Spor özgeçmişi olduğunu bildirmişse; bu durumuna ilişkin kılavuzda istenen belgelerin aslını veya noter tasdikli fotokopisini 17 Ağustos 2020 Saat: 13.00’e kadar eksiksiz olarak Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı Sınav Ön Kayıt Onay Bürosuna teslim etmeleri gerekir.

2. Aday Online kayıt formunda bildirdiği spor özgeçmiş durumundan puan alabilmesi için ilgili durumu gösteren istenilen belgeleri eksisiz olarak teslim etmelidir.

3. Spor Bilimleri Fakültesi giriş sınavı yüksek şiddetli fiziksel aktiviteler içermektedir. Ayrıca, Spor Bilimleri Fakültesi’nde sürdürülen eğitim/öğretim programı yüksek şiddetli fiziksel aktivitelerin yanı sıra doğa sporları, su sporlarına katılmayı gerektiren bazı kamp derslerini içermektedir. Bu nedenle giriş sınavına başvuran adaylar gerek sınav ve gerekse eğitim süresince karşılaşılması muhtemel riskler konusunda her türlü sorumluluğun kendilerine ait olduğunu kabul etmiş sayılırlar. Bu kapsamda adaylardan ön kayıtta herhangi bir sağlık sorunları bulunmadığına ve Özel yetenek sınavında oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sorumluluğun kendilerine ait olduğuna ilişkin beyan belgesi/onayı alınacaktır. O nedenle adayların ön kayıt öncesi bu kapsamda sağlık kontrolünden geçmeleri tavsiye edilir.

4. Engelli adayların özel yetenek sınavına girebilmeleri için engel düzeylerini gösterir belgenin aslı.

5. Adaylara sınav öncesi ” Ön Kayıt Formunun Islak İmzalı Örneği ” alınarak kendilerine üzerinde göğüs numarası yazılı 2020 Özel Yetenek Sınavı için özel olarak hazırlanmış bir tişört verilecektir. Adaylar Özel Yetenek sınavının tüm aşamalarına (aday öğrencilerin tanınabilmesi açısından) üstte bu tişört altta ise şort ya da eşofman olacak şekilde sınava gireceklerdir. Ayrıca tüm adaylar sınavlara kimlik belgesi (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, resimli ve onaylı nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport) ile gireceklerdir. Bu belgeleri bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Spor Bilimleri Fakültesi 2020-2021 Özel Yetenek Sınav Kitapçığı’nı indirmek için tıklanıyız…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla