2020 – 2021 Ordu BESYO Kılavuzu – Ordu Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Ordu BESYO Kılavuzu – Ordu Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Ordu BESYO Kılavuzu – Ordu Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Ordu BESYO Kılavuzu – Ordu Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

ÖNKAYIT BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR VE BELGELER:

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2- Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümüne ön kayıt başvurusunda bulunacak adayların 2020 yılına ait TYT puan türlerinin herhangi birinden en az 150 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programına başvuru yapacak olan adayların TYT’ de ilk 800.000 inci başarı sırasına sahip olmaları gerekmektedir. (2019-TYT puanı 200 ve üzeri olan adaylardan 2020-YKS’nin hiçbir oturumuna girmeden 2020 yılında sadece Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alacak yükseköğretim programlarına başvurmak isteyenlerin 2019-TYT Dönüştürülmüş Puanı işleme alınacaktır.)

3- Milli sporcu (01.01.2016 ve sonrası) kontenjanına ön kayıt başvurusunda bulunacak adayların Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü için TYT puan türlerinin herhangi birinden en az 150 puan almış olmaları gerekmektedir,

4- Engelli adayların Spor Yöneticiliği programına başvuru yapabilmeleri için 2019 veya 2020 yılına ait TYT puan türünden en az 100 ve üzeri puan almış olmaları; Engelli adayların Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programına başvuru yapabilmeleri için TYT’ de en düşük 800.000 inci başarı sırasına sahip olmaları ve durumlarını belirten Engelli Sağlık Kurulu Raporu’nun aslını ibraz etmeleri gerekmektedir.

5- Lise diploması fotokopisi (adayların aslının ibraz etmesi gerekmektedir),

6- TYT sınav sonuç belgesinin internet çıktısı,

7- Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport (TC kimlik numaralı) fotokopisi,

8- 2 adet yeni çekilmiş 4,5×6 cm ebadında fotoğraf (kılık, kıyafet mevzuatına uygun),

9- Adayların resmi bir sağlık kurumundan alınmış “Beden eğitimi ve spor sınavlarına girmesinde sakınca yoktur” ibareli sağlık raporu,

10- Milli sporcular ilgili federasyonlar veya Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmış belgelerinin aslını ibraz etmek zorundadırlar,

11- Ön kayıt başvurusu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ön kayıt bürosundan istenen belgelerle ŞAHSEN yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmez,

12- 2019 ÖSYM merkezi sistemler veya özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar durumlarını ön kayıt esnasında bildirmek zorundadırlar. Yanlış beyanda bulunan adayların sınavları geçersiz sayılarak kayıtları silinecektir.

* Yukarıda başvuru için asıllarının ibraz edilmesi gerekli olduğu bildirilen belgelerden (sınav sonuç belgesi, TC numaralı kimlik belgesi, Lise diploması, milli sporcu belgesi, engelli sağlık kurulu raporu) herhangi birinin fotokopisi ile aslının birbirine uymadığı tespit edildiğinde belge sahibi aday, sınavı kazanmış olsa dahi kaydı yapılmayacaktır, kaydı yapılmış adayların kayıtları silinecek ve hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

* Sınav sonunda kazanan öğrenciler ve yedek öğrenci listesi ile kesin kayıt işlemleri ve istenen belgeler yüksekokul web sayfasında ilan edilecektir.

* 2020 ÖYSK Ücreti 100 TL’dir

AYRINTILI BİLGİ VE BAŞVURU ADRESİ

Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Altınordu / ORDU

Tel : 0 452 226 5249

Faks : 0452 226 5239

İnternet Adresi : http://besyo.odu.edu.tr/

2020 Özel Yetenek Sınav/Değerlendirme Kılavuzu

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla