2020 – 2021 Sakarya BESYO Kılavuzu – Sakarya Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Sakarya BESYO Kılavuzu – Sakarya Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Sakarya BESYO Kılavuzu – Sakarya Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Sakarya BESYO Kılavuzu – Sakarya Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Spor Bilimleri Fakültesi “Antrenörlük Eğitimi ”, “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümlerine alınacak öğrenciler için aşağıdaki hususlar dikkate alınacaktır.

1. Adaylar başvurularını ön kayıt tarihlerinde internet üzerinden gerçekleştireceklerdir. Ön kayıt işlemini gerçekleştiren ve ilgili bölümün koşullarını sağlayan adaylar gerekli olan evrakları evrak
teslim tarihlerinde Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ön kayıt masasına teslimedeceklerdir.

2. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi bölümü için başvuru taban puanı, 2020 TYT sınavından en az 180 puan olarak belirlenmiştir. Adayların Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne başvuru yapabilmeleri için, 2020-YKS’de TYT’de en düşük 800.000 inci başarı sırasına sahip olmaları (engelli adaylar da dahil) gerekmektedir.

3. 2020 TYT ile herhangi bir yükseköğretim programına yerleştirilen veya diğer üniversitelerin yaptığı özel yetenek sınavlarına katılan adaylar da başvuru yapabilirler.

4. Yerleştirme puanlarının hesaplanmasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulunun kararı uyarınca, adayların “TYT puanları” ve “Özel Yetenek Sınav Puanı (spor özgeçmiş puanı)” değerlendirmeye esas alınacaktır.

5. İnternet üzerinden ön kayıt yapıldıktan sonra adayın kendisi evraklarını teslim etmelidir. Evrakların tesliminde posta ve kargo ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar birden fazla
bölüm için ön kayıt yaptırabilirler.

6. Bu yönergede belirtilen ilke ve kurallar dışında ortaya çıkabilecek bütün konularda 2020-YKS kılavuzunda belirtilen hükümler geçerlidir.

7. Aday ön kayıt süresince tercihlerini değiştirebilmektedir. Ön kayıt süresi tamamlandıktan sonra herhangi bir tercih değişikliğine kesinlikle izin verilmeyecektir.

8. Adayların ön kayıt başvurusu sırasında yapmış oldukları tercih sırasına göre yerleştirme yapılacaktır. Yerleştirme sonucunda adaylar, öncelikli tercihlerine göre yalnızca bir asil listede yer
alabileceklerdir.

9. Belge teslim süresi tamamlandıktan sonra belge değişikliği yapılmayacak ve yeni belge alınmayacaktır.

10. Antrenörlük Eğitimi Bölümüne başvuru yapılabilecek branşlar Ek.2’de verilmektedir. Bireysel sporlardaki her bir branştan en fazla 6 öğrenci, takım sporlarından ise her bir branştan en fazla 12 öğrenci alınacaktır. Ek-2’de belirtilen spor dallarında Spor Özgeçmişi Puan Tablosundan herhangi bir puan alamayan adaylar Antrenörlük Eğitimi Bölümüne başvuramaz. Engelli sporlarda derece yapmış ancak engeli olmayan sporcular Antrenörlük Eğitimi Bölümüne başvuramazlar.

11. Tüm aşamalarda çıkabilecek olağanüstü hallerde nihai karar değerlendirme üst kurulu tarafından verilir. Üst kurul Rektör Yardımcısı, Dekan, Dekan yardımcıları ve ilgili Bölüm Başkanlarından oluşur.

2020/2021 Eğitim-Öğretim Yılı Giriş Kılavuzu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla