2020 Siirt BESYO Sonuçları – Siirt Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı Sonuçları

2020 Siirt BESYO Sonuçları – Siirt Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı Sonuçları

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Siirt BESYO Sonuçları – Siirt Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı Sonuçları hakkında bilgiler vereceğiz.

Siirt BESYO Sonuçları – Siirt  Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı Sonuçları

KADIN- BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ

ERKEK- BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ

KADIN-N.Ö. ANTRENÖRLÜK BÖLÜMÜ

ERKEK-N.Ö. ANTRENÖRLÜK BÖLÜMÜ

KADIN- İ.Ö. ANTRENÖRLÜK SONUÇLARI

ERKEK- İ.Ö. ANTRENÖRLÜK SONUÇLARI

KADIN- N.Ö.YÖNETİCİLİK SONUÇLARI

ERKEK- N.Ö.YÖNETİCİLİK SONUÇLARI

KADIN- İ.Ö.YÖNETİCİLİK SONUÇLARI

ERKEK- İ.Ö.YÖNETİCİLİK SONUÇLARI

KAYIT TARİHLERİ

Kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların kesin kayıtları  3-9 Eylül 2020 tarihlerinde Siirt Üniversitesi BESYO öğrenci işleri tarafından yapılır.

Kayıt yaptırmaya hak kazandıkları halde kesin kayıt tarihlerinde kayıt yaptırmayan erkek ve kadın adaylar olması durumunda, bölümlere göre boş kalan kontenjan sayıları ve sıralamadaki yedek aday isimleri en geç 9 Eylül 2020 mesai bitiminde BESYO web sayfasından ilan edilir. Kayıtlar 10-11 Eylül 2020 tarihlerinde Siirt Üniversitesi BESYO öğrenci işleri tarafından yapılır.

İkinci öğrenci yerleştirmesi sonuçlarına göre boş kalan kontenjanlar ve sıralamadaki yedek aday isimleri en geç 11 Eylül 2020 mesai bitiminde BESYO web sayfasından ilan edilir. İlan edilen kontenjanlara üçüncü öğrenci yerleştirmesi yapmak için, adaylara 14-15 Eylül 2020 mesai saati bitimine kadar kayıt hakkı verilir.

Üçüncü öğrenci yerleştirmesi sonuçlarına göre boş kalan kontenjanlar ve sıralamadaki yedek aday isimleri en geç 15 Eylül 2020 mesai bitiminde BESYO web sayfasından ilan edilir. İlan edilen kontenjanlara üçüncü öğrenci yerleştirmesi yapmak için, adaylara 16 Eylül 2020 mesai saati bitimine kadar kayıt hakkı verilir. Boş kalan kontenjanlara 16 Eylül 2020 mesai saati bitiminden sonra BESYO web sayfasında ilan edilir.

Boş kalan kontenjanlara 17 Eylül 2020 mesai bitimine kadar kayıt yaptırmak isteyen yedek adaylardan dilekçe alınır. Alınan dilekçeler YP sıralamasına konularak büyükten küçüğe doğru sıralanarak 17 Eylül 2020 mesai bitiminden sonra ilan edilir. Kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar 18 Eylül 2020 mesai bitimine kadar kayıtlarını yaptıracaklardır.

Buna rağmen herhangi bir cinsiyette boş kontenjan kalması ve o cinsiyette diğer branşlarda da aday kalmaması durumunda; 21 Eylül 2020 tarihinde diğer cinsiyetteki adaylar arasından verdikleri dilekçeler dikkate alınarak YP’si en yüksek adaydan başlamak suretiyle kazanan listesi tamamlanır.

Öğrenci yerleştirmesi için belirlenen tarihler içerisinde tercih yapmayan adaylar boş kalan kontenjanlara yerleştirilme haklarından vazgeçmiş sayılırlar.

KESİN KAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER

Adayın 2020 TYT Sonuç Belgesi.

Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli geçici mezuniyet belgesi.

Nüfus Cüzdan Sureti Fotokopisi.

İkametgah ile ilgili beyanı.

Askerlik çağına gelmiş ise askerlik ile ilişiğinin olmadığına dair askerlik durum belgesi.

12 adet fotoğraf (4,5 x 6 ebadında son altı ay içinde çekilmiş).

Katkı payı banka dekontu (İkinci öğretim için).

Kesin kayıt yapıldıktan sonra öğrenci belgesi ile birlikte Resmi sağlık kuruluşlarından alınacak tam teşekküllü heyet raporu belgesi(zorunludur).

Siirt Üniversitesi BESYO öğrenci işlerinde parmak izi okutulması

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.