2020 – 2021 Şırnak BESYO Kılavuzu – Şırnak Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Şırnak BESYO Kılavuzu – Şırnak Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Şırnak BESYO Kılavuzu – Şırnak Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Şırnak BESYO Kılavuzu – Şırnak Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. Lise ya da dengi okuldan mezun olmak.

3. Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu ile çıkarılmamış olmak.

4. Spor eğitimine mani olabilecek bedensel, zihinsel veya konuşma engellerinden biri veya birkaçı bulunanlardan sınava başvuranlar kazansalar dahi sınavları iptal edilir.

5. Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne başvuruda bulunabilmek için; tüm lise mezunları (spor liseleri ile liselerin spor alan/kol/bölümleri dahil) ve Milli sporcular 2020 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girerek Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavından, ÖSYM’nin 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu’nda belirtildiği üzere başvuru yapabilmeleri için TYT’de en düşük 800.000’inci başarı sırasına sahip olmaları gerekmektedir. 2019-TYT puanı 200 ve üzeri olan adaylardan 2020-YKS’nin hiçbir oturumuna girmeden 2020 yılında sadece “Özel Yetenek Sınavı” sonuçlarına göre öğrenci alacak yükseköğretim programlarına başvurmak isteyenlerin Dönüştürülmüş Puanlarının hesaplanabilmesi için başvuru süresi içinde 2020-YKS başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Bu sınav ÖSYM’nin 2020 YKS Kılavuzu temel alınarak hazırlanmıştır ve kılavuzda yapılacak başvuru taban puanlarla ilgili değişiklikler sınava yansıtılacaktır.

6. Sağlık Raporu; “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümlerinin Özel Yetenek Sınavına Girmesinde Sakınca Yoktur” (Bu ibarenin bulunmaması durumunda sağlık raporu kabul edilmeyecektir) ibareli ve fotoğraflı resmi bir sağlık kurumundan alınmış belge olmalıdır.

7. Milli sporcuların, milli sporcu olduklarını gösteren belgenin (ilgili Federasyon veya Spor Genel Müdürlüğünce onaylı) A, B, C sınıfı Milli Sporcu Belgesinin aslı ya da noter tasdikli sureti (K.K.T.C. ve yabancı uyruklu adayların millilik belgeleri geçerli değildir).

8. İstenilen belgeler pdf formatında sisteme yüklenmelidir.

ÖN KAYITLAR

Ön kayıtlar 5 AĞUSTOS – 13 AĞUSTOS 2020 tarihleri arasında internet adresinden elektronik ortamda başlayacaktır. Elektronik ortamda kayıt için; kılavuz http://www.besyobasvuru.sirnak.edu.tr adresindeki duyurular alanında yayınlanacaktır.

Not: Online sistemde başvurusunu yapan ve başvurusu onaylanan adayların sınav
gününe kadar Yüksekokulumuza gelmelerine gerek yoktur.

BAŞVURU KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla