2020 – 2021 Tekirdağ BESYO Kılavuzu – Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Tekirdağ BESYO Kılavuzu – Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Tekirdağ BESYO Kılavuzu – Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Tekirdağ BESYO Kılavuzu – Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Online Başvuru Sırasında Sisteme Yüklenmesi Gereken Belgeler

1.1 adet vesikalık fotoğraf. Fotoğraflar 4.5 x 6 cm boyutlarında ve kıyafet yönetmeliğine uygun olmalı, adayın son 6 aylık durumunu göstermelidir (Vesikalık olmayan fotoğraflar eksik veya hatalı evrak olarak değerlendirilecektir).

2. Fotoğraflı T.C. Kimlik Kartı (Yabancı uyruklular için pasaport).

3. 2019 ya da 2020 TYT Sonuç Belgesi (TYT puanlarının 2 (iki) yıl geçerliliği olduğundan adayın 2019 ya da 2020 TYT puanlarından yüksek olan sonuç belgesi).

4. Sağlık Raporu. Sınava girecek tüm adayların Resmi Sağlık Kurumlarından ve/veya Özel Hastanelerden alacakları “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları Özel Yetenek Sınavlarına Katılmasında Sağlık Açısından Sakınca Yoktur ya da Spor Yapmasında Sakınca Yoktur” ifadesi bulunan Sağlık Raporu.

5. Mezun olduğu kurumdan alınan diploma, mezuniyet belgesi veya lise son sınıf öğrencileri ise son sınıfta okuduğuna dair ilgili kurum belgesi. Belge veya diploma üzerinde alan/kol/bölüm yazılı olmalıdır. Halen bir üniversitede öğrenci olan adaylar, üniversitelerinin öğrenci işlerinden alacakları öğrenci belgesini beyan edebilirler.

6. Millilik belgesi. Millilik kontenjanına başvuracak millilik belgelerinin ilgili federasyonlardan veya Spor Genel Müdürlüğünden (SGM) onayının alınması gerekmektedir. Onaylanmamış belgeler kabul edilmeyecektir.

7. Engelli adaylar için gerekli belgeler. Engelli Sağlık Kurulu Raporunun aslı veya noter tasdikli örneğini ve Tablo 4’te belirtilen Sporcu özgeçmişi puanına karşılık gelen ilgili federasyon onaylı belge ya da belgeleri sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

8. Kayıt sonunda verilen başvuru formunun çıktısı alınarak imzalanması.

*Kayıt sırasında adayların vereceği bilgi ve belgeler ÖSYM veri tabanı ve ilgili spor kuruluşları verileri ile karşılaştırılacaktır. Adaylar doğru ve eksiksiz beyanda bulunmalıdırlar. Yanlış beyan durumunda, kayıt iptali, sınava alınmama ve gerekli tüm yasal işlemler hakkının kullanılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Pandemi süreci nedeniyle sadece online kayıt yapılacağından adaylar gerekli belgeleri başvuru sayfasına yüklemek zorundadırlar. Eksik ya da hatalı belge yüklenmesi durumunda adayın başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Not: Yabancı uyruklu öğrenciler başvurularını online sistem üzerinden değil şahsen ya da posta yolu ile başvuru şeklinde yapacaklardır.

2020 Özel Yetenek Sınav/Değerlendirme Kılavuzu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla