2020 – 2021 Zonguldak BESYO Kılavuzu – Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

2020 – 2021 Zonguldak BESYO Kılavuzu – Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

BESYO adayları bu yazımızda sizlere 2020 – 2021 Zonguldak BESYO Kılavuzu – Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı  hakkında bilgiler vereceğiz.

Zonguldak BESYO Kılavuzu – Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2020-2021 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alımına ait işlemler “Özel Yetenek Sınavı Yönergesi” ve bu kılavuz hükümleri doğrultusunda Sınav Üst Kurulu (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Yönetim Kurulu) tarafından hazırlanan “Özel Yetenek Sınav Kılavuzu” kapsamında yürütülür. Söz konusu yönerge ve kılavuz Özel Yetenek Sınavının ön hazırlığının yapılması, yürütülmesi, değerlendirilmesi, sonuçlandırılması ve sonuçların duyurulması gibi işlemlerle ilgili hükümleri kapsar.

Her yıl düzenli olarak yapılan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavında Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeni ile birtakım değişiklikler yapılması uygun görülmüştür. Sınava girecek olan adayların ve sınavda görev alacak olan tüm görevlilerin mümkün olduğunca en düşük riskle sınav sürecini tamamlamaları en temel önceliktir.

Özel Yetenek Sınavı yüksek şiddetli fiziksel aktiviteler içermektedir. Ayrıca, bölümümüzde sürdürülen eğitim-öğretim programı yüksek şiddetli fiziksel aktiviteleri içeren derslerden oluşmaktadır. Bu nedenle giriş sınavına başvuran adaylar gerek sınav ve gerekse eğitim süresince karşılaşılması muhtemel riskler konusunda her türlü sorumluluğun kendilerine ait olduğunu kabul etmiş sayılırlar.

2020-2021 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınavında başarılı olmanız, her şeyden önce bu sınav kılavuzunda belirlenen kurallara uymanızla mümkündür. Bu nedenle sınavın tüm aşamalarında rehber olacak Özel Yetenek Sınav Yönergesi ve Kılavuzunu dikkatle okuyunuz.

Çevrimiçi (Online) başvurular 12 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılabilecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!
× İletişime Geçmek İçin Tıkla